کیلومتر کارکرد واقعی اتومبیل را چگونه تشخیص دهیم؟

طلا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۹
دستکاری کیلومتر کارکرد خودرو یکی از شیوه های رایج برای گران تر فروختن خودروهای کار کرده است و از طرفی روش های مختلفی برای تشخیص میزان کارکرده خودرو وجود دارد.

دستکاری کیلومتر کارکرد خودرو یکی از شیوه های رایج برای گران تر فروختن خودروهای کار کرده است که در صورت عدم تشخیص کارکرد واقعی، خریداران به هنگام خرید قیمتی بالاتر از آن چه که باید، برای یک خودرو کارکرده پرداخت می کنند.
کیلومتر کارکرد واقعی اتومبیل را چگونه تشخیص دهیم؟
از این رو تعدادی از باتری سازها قادر به انجام این کار بوده و در قبال دریافت مبلغی اندک (زیر ۵۰۰ هزار تومان)، اقدام به این کار خلاف می نمایند و برای برخی از آن ها، این کار حتی یک منبع درآمد مستمر محسوب می شود. در نتیجه این کاهش کارکرد، علاوه بر آن که مشتری ماشین را گران تر از ارزش واقعی خود می خرد بلکه هزینه های نگهداری خودرو نیز بالاتر از حد انتظار خواهد بود. البته این فعالیت غیرمجاز تنها در ایران رایج نیست، بلکه در کشور آلمان و در شهر مونیخ، در حدود ۳۰ درصد خودروها و در بلژیک این عدد در حدود ۸.۶ درصد از خودروهای دست دوم است!
تشخیص شل یا سفت بودن تسمه تایم خودرو
روش های مختلفی برای تشخیص میزان کارکرده خودرو وجود دارد نظیر چک کردن ECU، بررسی دفترچه ثبت نمایندگی، وضعیت ظاهری خودرو و. اما باید توجه داشت که تعیین میزان دقیق کارکرد خودرو عملا امکانپذیر نیست.
حتی برای خودروهای مجهز به ECU که کارکرد برخی از آن ها با دیاگ قابل تشخیص است، روش هایی وجود دارد که کارکرد خودرو تغییر داده می شود بدون آن که آب از آب تکان خورده و دیاگ متوجه شود.
تشخیص کارکرد واقعی از روی ظاهر خودرو
ظاهر کلی خودرو از وضعیت کارکرد آن خبر می دهد. می توانید با بررسی اینکه پدال گاز و فرمان چقدر سائیدگی دارند، یا این که رادیاتور خودرو و رو دری در چه وضعیتی هستند، آن را بررسی کنید که این ...

سرخط اخبار