کمک هفت میلیارد دلاری جامعه بین الملل به آوارگان سوری

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
کمک هفت میلیارد دلاری جامعه بین الملل به آوارگان سوری

اعتمادآنلاین|  کمیساریای اروپا در پایان این کنفرانس گفت: مجموع کمک های مالی به آوارگان سوری به هفت میلیارد دلار رسید؛ در حالی که سازمان ملل نیاز مالی این آوارگان در سال 2019 را 9 میلیارد دلار برآورد کرده بود.
به نقل از اسکای نیوز، اتحادیه اروپا، بزرگترین حامی مالی در جهان اعلام کرد: 633 میلیون دلار در سال جاری میلادی برای حمایت از آوارگان سوریه ارائه می کند و همین مبلغ را در سال های 2020 و 2021 نیز برای این آوارگان در نظر گرفته است.
همچنین فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشست بروکسل تصریح کرد: این اتحادیه مبلغ 1/5 میلیارد یورو را به عنوان جزئی از بخش دوم حمایت ها از پناهجویان به ترکیه اختصاص می دهد.
وی افزود: نباید تنها به برگزاری کنفرانس جهت جمع آوری کمک ها اکتفا کرد، سوریه باید در راس اولویت های جامعه بین الملل قرار بگیرد.
سازمان ملل بودجه سال 2019 را حدود 5.5 میلیارد دلار برای کمک به حدود 5/6 میلیون آواره سوریه در خارج از کشورشان و 3.3 میلیارد دلار به آوارگان در داخل برآورد کرد.
در این کنفرانس آلمان متعهد شد، مبلغ 1.44 میلیارد یورو، آمریکا 350میلیون یورو، انگلیس 464 میلیون یورو، ایتالیا 45 میلیون یورو در سال 2019 و 45 میلیون یورو در سال 2020، بلژیک 24 میلیون یورو و اتریش هم 9 میلیون یورو به حمایت از آوارگان سوری ارائه دهند.
منبع: ایسنا

[ مشاهده متن کامل کمک هفت میلیارد دلاری جامعه بین الملل به آوارگان سوری اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین