اولویت پرداخت تسهیلات به واحدهای میان متراژ است

ایمنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۹
مدیر امور اعتباری بانک مسکن از تمرکز سیاست های اعتباری سال ۹۸ بر پرداخت تسهیلات ساخت واحدهای میان متراژ خبر داد و گفت: در حال حاضر عمده تقاضای موجود در بازار برای واحدهای مسکونی با زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع است اما عمده واحدهای مسکونی عرضه شده در بازار با این تقاضا هماهنگی ندارد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری با تاکید بر آنکه سیاست های اعتباری سال جاری، تشویق عرضه مسکن با توجه به دو محور اصلی تعریف شده است، اظهار کرد: حمایت و تشویق عرضه مسکن برای ایجاد تعادل در بازار مسکن یکی از مهم ترین سیاست های مدنظر بانک مسکن است. از این رو در حوزه حمایت از عرضه مسکن، سیاست های اعتباری بانک مسکن با تکیه بر محور اصلی پیش بینی و مورد توجه قرار گرفته است.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن اضافه کرد: محور نخست برای پرداخت تسهیلات بدون سپرده حمایت از سازندگان حرفه ای در جهت افزایش عرضه است. در این راستا در سال جاری شرایط ویژه ای از سوی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به این گروه از سازندگان تعریف شده است. محور دوم نیز بر حمایت از عرضه واحدهای مسکونی میان متراژ(بین ۶۰ تا ۸۰ مترمربع) قرار دارد.
وی با اشاره به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران و بانک مرکزی، اظهار کرد: بررسی های انجام شده از وضعیت تقاضا و عرضه آپارتمان های موجود در بازار مسکن حاکی از آن است که از یک سو بخش عمده تقاضای موجود در بازار به واحدهای مسکونی کمتر از ۸۰ مترمربع اختصاص دارد و از سوی دیگر عمده واحدهای مسکونی فاقد متقاضی، زیربنای بیش از ۸۰ مترمربع دارند.
به گفته وی در حال حاضر عمده تقاضای موجود در بازار، خواهان خرید واحدهای مسکونی با زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع هستند اما عمده واحدهای مسکونی عرضه شده در بازار با این تقاضا هماهنگی ندارد و زیربنای بیش از ۸۰ مترمربع دارند.
علمداری با تاکید بر آنکه این وضعیت نشان می دهد عرضه مسکن با الگوی مصرفی تطابق ندارد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت موجود، یکی از ...

سرخط اخبار