مهر گزارش می دهد؛

۵٠ روز از ابلاغ قانون اصلاح خرید تضمینی گذشت

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۴۵
با وجود گذشت بیش از ۵٠ روز از ابلاغ قانون اصلاح خرید تضمینی از سوی رئیس جمهور، هنوز وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تشکیل شورای قیمت گذاری نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، به دنبال تخلفات دولت در اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات اساسی را به تصویب رساند تا امنیت غذایی کشور دچار مشکل نشود. اما با وجود گذشت بیش از ۵٠ روز از ابلاغ این قانون از سوی رئیس جمهور، هنوز وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تشکیل شورای قیمت گذاری نکرده است.
بر این اساس، قانون اصلاح خرید محصولات اساسی کشاورزی که ۱۲ آذرماه امسال از سوی دولت ابلاغ شد، باید مبنای تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اساسی در سال زراعی جاری قرار بگیرد.
رئیس جمهور ۱۲ آذرماه امسال در نامه ای به سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی، «قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی»، مصوب مجلس شورای اسلامی را جهت اجرا ابلاغ کرد. اما کماکان وزارت جهاد در تشکیل شورای قیمت گذاری تعلل می کند.
وزیر جهاد هر چه سریع تر شورای قیمت گذاری محصولات اساسی را تشکیل دهد
در همین زمینه، سید جواد ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی در گفتگو با خبرنگار مهر خواستار تشکیل فوری شورای قیمت گذاری شد و اظهار داشت: خوشبختانه ما موفق شدیم این قانون را اصلاح کنیم و درخواست ما از وزیر جهاد کشاورزی این است که در اسرع وقت، این شورا را تشکیل دهد تا هر چه سریع تر نرخ ها برای سال زراعی جدید اصلاح شود.
وی با بیان اینکه قبلاً شورای اقتصاد قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را بدون دخالت کشاورز که مالک کالا است، تعیین می کرد، اظهار داشت: متأسفانه این مسئله باعث شده بود کشاورزان رغبتی به کشت نداشته باشند و دو برابر هزینه تولید را دولت ها صرف واردات می کردند اما حاضر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار