آشنایی با 7 تهدید امنیتی خطرناک که معمولاً نادیده گرفته می شوند

دیجیاتو چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸

برخی از حملات سایبری آنقدر ابعاد وسیعی دارند که توجهات زیادی به خود جلب می کنند؛ مثلاً فاش شدن اطلاعات میلیون ها چهره مشهور اینستاگرام و هک 250 میلیون ایمیل توسط بدافزار TrickBot از این دست حملات هستند. نکته مهم این است که حملات سایبری در ابعاد کوچکتر نیز انجام گرفته و می توانند اثرات ویران کننده ای داشته باشند. در ادامه نگاهی می اندازیم به هفت تهدید امنیتی که می توانند به شکلی بی سر و صدا امنیت شما را به خطر بیندازند.
فلش مموری های ناشناس
ممکن است تصور کنید یک فلش مموری نمی تواند چندان خطرناک باشد؛ ولی حافظه های قابل حمل کوچک می توانند خطرات بسیار بزرگی را در دل خود داشته باشند. مثلاً بعضی از آنها به محض وصل شدن به سیستم آنرا از کار می اندازند . برخی دیگر نیز در خود ویروس هایی مخفی کرده اند که با وصل شدن به سیستم آنرا آلوده می کنند.
بهتر است از وصل کردن فلش مموری ناشناس به سیستم خودداری کرده و کامپیوتر و آنتی ویروس خود را همیشه به روز نگه دارید. همیشه پیش از باز کردن فلش مموری محتویات آنرا با آنتی ویروس اسکن کنید.
اکانت های فراموش شده
حتماً شما هم در تعداد زیادی سایت اکانت ساخته اید و حالا بسیاری از آنها را فراموش کرده اید. شاید فکر کنید اکانت های خاک خورده و فراموش شده خطری برای شما نخواهند داشت؛ ولی همین اکانت ها می توانند هدف حمله هکرها قرار گرفته و با لو دادن داده ها شما را به دردسر بیندازند.
برای جلوگیری از هک شدن اکانت های قدیمی و فراموش شده، بهتر است کمی از وقت گرانبهای خود را صرف پاک کردن اکانت هایی کنید که در سایت های متفرقه ایجاد کرده اید. همچنین فقط به پاک کردن اپلیکیشن ها از روی گوشی بسنده نکرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار