اکوفارس: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار حیوانات تصاویر و فیلم جنایت های خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می کرد، شناسایی شد.

ذوالفقار سلحشور در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه فرد متخلف پس از شناسایی به دستگاه قضایی معرفی شده است، افزود: تا به نتیجه رسیدن وضعیت این شکارچی متخلف و دستگیری آن، پیگیر پرونده خواهیم بود.
وی عنوان کرد: این فرد متخلف که در یکی از روستاهای شهرستان کلات زندگی می کرده، پس از اینکه تصاویر مربوط به کشتارهای خود را تهیه می نمود، در فضای مجازی آن را منتشر می کرده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات مطرح کرد: فرد متخلف حیوانات را در منطقه سررود شهرستان کلات شکار می کرده است.
وی تصریح کرد: طی سال های اخیر جرائم صید و شکار وحوش افزایش بسیاری داشته است، به طوری که برای شکار قوچ نر ۲۵ میلیون تومان و برای میش و بز ماده سه برابر این مبلغ جریمه تعیین شده است.
سلحشور با اشاره به اینکه کشتار حیوانات را خود فرد متخلفی که تصاویر را در اینستاگرام منتشر می کرده انجام داده است، گفت: حیواناتی که توسط این فرد متخلف به طور غیر قانونی شکار شدند قوچ و میش و کل بودند که در مجموع حدود ۱۰۰ میلیون تومان خسارت وارد شده است.
با کمبود محیط بان مواجه هستیم
وی ادامه داد: قوچ و میش، کل و بز، پلنگ، گربه پالاس و چند نوع دیگر، انواع عقاب ها، دال سیاه، کفتار و گرگ جزء مهمترین گونه های حیات وحش شهرستان کلات هستند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات افزود: اگر چه بر اساس استانداردها هر سه هزار هکتار یک محیط بان باید باشد اما در کشور برای هر ۱۵ هزار هکتار یک نفر محیط بان داریم که این وضعیت شامل شهرستان کلات هم می شود.
وی بیان کرد: به جز مناطق شکار ممنوع و آزاد بالغ بر ۱۵۸ هزار هکتار فقط منطقه حفاظت شده ارس سیستان در رشته کوه هزار مسجد است که با ۶ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار