مدیر رادیو ترکی استانبول می گوید: این شبکه رادیویی به یک گنجینه غنی از ایران شناسی و معرفی ویژگی های مختلف ایران در ترکیه تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس- گروه رادیو و تلویزیون: ترکیه کشوری مسلمان و همسایه است که همواره جایگاهی راهبردی برای سرزمین ما داشته است. دوکشور دارای مشترکات بسیاری هستند و ارتباطات گسترده ای هم با هم دارند. همین اشتراکات فرهنگی و اجتماعی باعث شده تا سالها پیش رادیویی با زبان و برنامه های ترکی استانبولی در ایران راه اندازی شود.
این رادیو ترکی استانبولی نقشی بیش از یک پل ارتباطی میان دو کشور ایفا می کند. رادیویی که از دهه 1340 و نزدیک به 60 سال سابقه فعالیت دارد و حالا یکی از مهم ترین رادیوهای اداره کل آسیای میانه و قفقاز در معاونت برون مرزی صداوسیماست.
رادیو ترکی استانبولی مخاطبان پر و پا قرصی دارد و همین باعث شده تا برنامه سازی برای آن هم با دقت نظر روی دهد. این روزها این شبکه رادیویی پا به 60 سالگی گذاشته و به بهانه فرا رسیدن سالگرد راه اندازی این رادیو با «رسول علیپور» مدیر این رادیو گفت و گویی داشته ایم که در ادامه می خوانید:
-باید بگویم که رادیو ترکی استانبولی مرجع بسیار مهمی برای مخاطبانی است که برای دریافت اطلاعات و اخبار از ایران به آن مراجعه می کنند و آن را دنبال می کنند. این شبکه رادیویی علاوه بر انتشار فرکانس رادیویی تلاش می کند با استفاده از سایت و شبکه های اجتماعی، تولیدات خود را به مخاطبان برساند. در حقیقت و از این رو فضای مجازی فرصتی نوین برای ما به حساب می آید و علاوه بر سایت و رادیو اخبار و برنامه های رادیو ترکی استانبولی از طریق توئیتر، فیسبوک، یوتیوب و اخیرا لینکدین هم اطلاعات و محتوای تولیدی را برای مخاطبان به اشتراک می گذاریم.
-ما هم از فیلتر و سانسور در امان نیستیم و در حال حاضر به دلیل فیلتر شدن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار