نماینده جمهوری خواه آمریکایی در گفت وگویی با شبکه فاکس نیوز خواستار باطل شدن روادید دیپلمات های ایرانی حاضر در سازمان ملل متحد شد!

به گزارش ایسنا، لی زلدین، نماینده جمهوری خواه آمریکایی روز سه شنبه در گفت وگویی با فاکس نیوز با تکرار ادعای دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مدعی شد که واشنگتن باید با "فعالیت های سایبری تهاجمی، تحریم های مالی جدید یا لغو روادید دیپلمات های ایرانی" به چنین ادعاهایی پاسخ دهد.
لی زلدین گفت: آن ها در خاک ما هستند. آن ها باید به سیستم قضایی و قوانین ما احترام بگذارند و وقتی این قوانین را آزمایش می کنند باید پیامدهایش را ببینند تا کارشان را متوقف کنند.
وی در بخش دیگری از این گفت وگو مدعی شد اخراج هیئت دیپلماتیک ایران که در سازمان ملل و یا در نیویورک زندگی می کنند پیام واضحی را به ایران خواهد فرستاد.
این مقام آمریکایی همچنین باطل شدن روادید دیپلمات های ایران در سازمان ملل را "اقدامی مهم" خواند.
لی زلدین همچنین مدعی شد که از نظر وی در آینده نباید روادیدی برای دیپلمات های ایرانی صادر شود.
به گزارش ایسنا، مقامات اطلاعاتی آمریکا با مطرح کردن اتهامات انتخاباتی علیه ایران و روسیه مدعی شده اند ایران مسئول فرستادن ایمیل هایی تهدید آمیز است که این هفته رای دهندگان دموکرات را هدف قرار داده است و همچنین روسیه نیز به سهم خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مداخله می کند.
جان راتکلیف، رئیس اطلاعات ملی آمریکا، روز چهارشنبه مدعی شد که این دو کشور «اقدامات به خصوصی را برای تاثیرگذاری بر نظر جمعی درباره رقابت انتخاباتی انجام داده اند».
علیرضا میریوسفی، معاون مطبوعاتی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در پی ادعای مطرح شده از سوی جان راتکلیف، رئیس اطلاعات ملی آمریکا مبنی بر مداخله ایران در روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار