بسیاری از کشورها در سراسر جهان این روزها شاهد مواردی از شیوع بیماری کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید هستند و تعدادی از آنها نیز همه گیری های گسترده ای را تجربه می کنند.
به گزارش ایسنا، هرچند مقامات در برخی کشورها از جمله چین روند همه گیری را تحت کنترل درآورده اند اما به دلیل غیرقابل پیش بینی بودنِ شرایط، کارشناسان و مسئولان بهداشتی به مردم توصیه می کنند که همواره جدیدترین اخبار و یافته های پزشکی را از منابع معتبر و سازمان های رسمی دنبال نمایند تا به اطلاعات صحیح و مفید برای مهار هرچه بیشتر بیماری و حفظ سلامت خود و دیگران دست پیدا کنند.
از ابتدای آغاز این همه گیری سازمان جهانی بهداشت (WHO) همواره داده ها و نتایج تحقیقات پزشکی و علمی را به طور گسترده و فراگیر اطلاع رسانی کرده و تاکید بر تشخیص صحیح اطلاعات درست از باورهای غلط و رایج عمومی دارد.
به همین منظور در میان دستورالعمل های بهداشتی مرتبط با کووید ۱۹ به نقل از سایت این سازمان چهار نکته مهم در مورد این بیماری یادآوری شده تا هرچه بیشتر به افراد در اقدامات پیشگیرانه صحیح و مناسب کمک کند:
۱. شست و شوی بینی با آب نمک از ابتلا به کووید ۱۹ پیشگیری نمی کند
هیچ مدرک پزشکی دال بر اینکه شستن منظم بینی با آب نمک از افراد در برابر کروناویروس جدید محافظت می کند، وجود ندارد. هرچند برخی مطالعات محدود نشان می دهد که این کار می تواند به بهبود سریع ترِ سرماخوردگی معمولی کمک کند اما هیچ مطالعه ای نشان نداده است که روش فوق در پیشگیری از عفونت های دستگاه تنفسی موثر باشد.
۲. کروناویروسِ عامل کووید ۱۹ از طریق نیش پشه منتقل نمی شود
در مورد انتقال کروناویروس از طریق نیش پشه تا به امروز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار