تهران - ایرنا - محدودیت های کرونایی از اول آذر ماه به شکل گسترده تری اجرا شده، اما همچنان خیابان ها و وسایل حمل ونقل عمومی قبل از ساعت ۲۱ شلوغ هستند و همین موضوع باعث طرح احتمال کاهش حداکثری حضور کارمندان دولت و شناور شدن ساعت کاری شده است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سلامت ایرنا، محدودیت های کرونایی اول آذر ماه علاوه بر اصناف در اداره ها نیز در حال اجراست و در حال حاضر کارکنان اداره های دولتی با یک سوم نیرو فعال هستند این در حالیست که بر اساس مشاهدات میدانی، وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس و حتی خیابان ها تا قبل از ساعت ۲۱ چندان خلوت نشده است. موضوعی که به نظر می رسد منجر به احتمال کاهش حضور حداکثری کارمندان شود.
این در شرایطی است که مقابله با کرونا نیازمند کاهش حداکثری تجمع ها و به حداقل رساندن افراد در فضاهای سربسته ای مثل مترو و اتوبوس است. موضوعی که با وجود کمبودها در زمینه ناوگان حمل و نقل عمومی و اجرای طرح ترافیک در تهران، بسیاری از افراد را برای حضور در محل کار، به ناچار راهی وسایل حمل و نقل عمومی می کند.
کاهش حداکثری کارکنان دولت بررسی می شود
بر اساس اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیشنهاد کاهش تعداد کارمندان و شناور شدن ساعت حضور در جلسه هیات دولت بررسی می شود.
علی رضا رییسی در این زمینه گفت: علت این که متروها همچنان شلوغ هستند، به دلیل حضور کارمندان است. موضوعی در هیات دولت مطرح می شود که اختیار لازم به وزارتخانه ها داده شود تا هم تعداد کارمندان بسیار کمتر شود و هم ساعت حضور بر اساس تصمیم وزارتخانه ها، شناور شود.
۱۵ درصد کارمندان دولت در تهران مبتلا به کرونا شده اند
بر اساس اعلام استانداری تهران، تاکنون ۱۵ درصد کارمندان دولت در استان تهران مبتلا به ویروس کرونا شده اند و نظارت ها در زمینه اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه کاهش حضور کارکنان اداره ها در حال انجام است.
غلام رضا عباس پاشا معاون استانداری تهران روز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار