سفر بی بازگشت «بلوط کاران زاگرس» متولیان را به واکنش واداشت

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
به گزارش خبرنگار مهر ، مهرداد فتحی بیرانوند عصر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به زنده گیری پرندگان و نگهداری حیوانات در قفس، اظهار داشت: ما بر پرنده فروشی ها نظارت داریم و هر جایی احساس کنیم که حیات وحش فاقد مجوز دارند با آنها برخورد و به دادگاه معرفی می کنیم. فتحی بیرانوند با اشاره به فروش سنجاب زاگرس در بازار تهران هم بیان داشت: ما در سال های گذشته به صورت سازماندهی شده بین سه تا چهار باند خطرناک را در این رابطه دستگیر کردیم و بخشی از اعضای آنها در حال طی کردن مجازات قانونی خود هستند. وی با بیان اینکه قطعاً ممکن بوده که در این زمینه موردی وجود باشد و از دید ما پنهان مانده باشد، تصریح کرد: هر جایی که این امر مشاهده شد ما بلافاصله ورود پیدا خواهیم کرد. مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به بحث انقراض سنجاب ها، عنوان کرد: طی یک تا دو روز گذشته این خبر را دیدم، دوستان ما در سال های گذشته همه اعضای باندهای سازمان یافته شده فروش سنجاب در فضای مجازی و حقیقی را دستگیر کرده اند. فتحی بیرانوند، گفت: گزارش خاصی ما در این رابطه نداشته ایم، در اخبار اعلام شده که سنجاب حوزه ...

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: طی روزهای اخیر به دنبال انتشار گزارش و فیلمی از وضعیت قاچاق و فروش سنجاب زاگرس در بازار تهران و واکنش های گسترده مردم، فعالان و کارشناسان محیط زیست مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در جمع خبرنگاران به این موضوع واکنش نشان داد.
مهرداد فتحی بیرانوند در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به زنده گیری پرندگان و نگهداری حیوانات در قفس، اظهار داشت: ما بر پرنده فروشی ها نظارت داریم و هر جایی احساس کنیم که حیات وحش فاقد مجوز دارند با آن ها برخورد و به دادگاه معرفی می کنیم.
فتحی بیرانوند با اشاره به فروش سنجاب زاگرس در بازار تهران هم بیان داشت: ما در سال های گذشته به صورت سازماندهی شده بین سه تا چهار باند خطرناک را در این رابطه دستگیر کردیم و بخشی از اعضای آنها در حال طی کردن مجازات قانونی خود هستند.
وی با بیان اینکه قطعاً ممکن بوده که در این زمینه موردی وجود داشته باشد و از دید ما پنهان مانده باشد، تصریح کرد: هر جایی که این امر مشاهده شد ما بلافاصله ورود پیدا خواهیم کرد.
مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به بحث انقراض سنجاب ها، عنوان کرد: طی یک تا دو روز گذشته این خبر را دیدم، دوستان ما در سال های گذشته همه اعضای باندهای سازمان یافته شده فروش سنجاب در فضای مجازی و حقیقی را دستگیر کرده اند.
فتحی بیرانوند، گفت: گزارش خاصی ما در این رابطه نداشته ایم، در اخبار اعلام شده که سنجاب حوزه زاگرس در بازار به فروش می رسد، در این حوزه ۱۱ استان وجود دارد، اما ما بی تفاوت نیستیم و اگر دوستان اطلاعات خاصی دارند ما پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه چند منطقه از جمله سراب « رفتخان » و «هشتاد پهلو» محل تجمع ...

سرخط اخبار