تهران- ایرنا- رییس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران از تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی خبر داد و از تهیه کنندگان سینمای ایران درخواست کرد تا در صورت برخورد با سرقت فیلم هایشان مراتب را به اعضای کارگروه اتحادیه اعلام تا اقدامات قانونی لازم صورت بگیرد.

به گزارش روز دوشنبه روز فرهنگی ایرنا به نقل از اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران، سیدغلامرضا موسوی،  گفت: در پی فعالیت گسترده و پیگیری های کارگروه مبارزه با سرقت فیلم های سینمایی، اخیراً نمایندگان این کارگروه دیداری با جواد بابایی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی داشتند.خوشبختانه بابایی با شناختی که از مسائل فرهنگی دارد، ضمن شنیدن گزارش محمد احمدی دبیر کارگروه اتحادیه، با مهرداد فرید و من ، راهکارهای ویژه ای را که مورد حمایت دادستانی است، درمیان گذاشت.
وی بیان کرد: بابایی در زمینه سرعت دادن برای مبارزه با سرقت و دانلود غیرقانونی فیلم ها خواستار آن شد که نماینده ای برای حضور در کمیته تحت مدیریت وی از سوی اتحادیه معرفی شود تا با سایت ها و مراکزی در فضای مجازی که به طور غیر قانونی فیلم ها را نمایش می دهند، برخورد قانونی و فوری شود.
موسوی یادآور شد: از سوی دیگر کارگروه با مساعدت مجید محسنی یکی دیگر از اعضا در ارتباط با مدیران تلگرام و اینستاگرام به راهکارهایی دست یافته اند که در صورت دانلود غیرقانونی، از آنها برای بستن حساب های کاربری سارقان کمک خواسته شود. در این زمینه خوشبختانه اقدامات مجید محسنی و تیم همکارشان به نتایج خوبی رسیده است و مدیران اینستاگرام و تلگرام با گزارش دریافتی، نسبت به بستن حساب های کاربری سارقان فیلم اقدام کرده اند که جای تشکر دارد.
وی ادامه داد: مسئول حقوقی کار گروه بهمن کامیار، فعالیت هایی را برای رسیدن به دست آورده ای حقوقی و بالا بردن هزینه سرقت برای سارقان آغاز کرده که خوشبختانه نتایج قابل قبولی داشته است. همچنین مهرداد فرید عضو هیأت مدیره اتحادیه و کارگروه، فعالیت هایی را برای گسترش نمایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار