چگونه یک پوشه را در ویندوز رمزگذاری کنیم؟
همیشه برای کاربران ویندوزی همواره بحث رمزگذاری پوشه یا folder encryption مطرح بوده است که، چگونه یک پوشه را در ویندوز رمزگذاری کنیم؟ بسیاری از ما اطلاعات مهمی در کامپیوتر شخصی خود داریم که نیاز به رمزگذاری دارند. بسیاری از کاربران کامپیوترهای شخصی برای جلوگیری از دسترسی دیگران به فایل های شخصی شان ، به مخفی کردن فولدر حاوی این فایل ها اکتفا می کنند. این راهکار شاید در کوتاه مدت و برای مقاصد ابتدایی و در برای جلوگیری از دسترسی کودکان مفید باشد، اما به هیچ وجه روشی امن و قابل اتکا نیست. در ادامه دو روش مطمئن تر برای رمزگذاری پوشه در ویندوز معرفی می کنیم.
روش اول : استفاده از قابلیت Encrypt کردن ویندوز
متاسفانه ویندوز به صورت پیش فرض ابزاری برای گذاشتن رمز روی پوشه ها در اختیار کاربر قرار نمی دهد. اما می توان با استفاده از قابلیت Encrypt یا همان رمزگذاری پوشه در ویندوز، جلوی دسترسی دیگر کاربران به محتوای فایل ها و فولدرها را گرفت. برای این کار کافی است تا در ویندوز های ۷ و ۸ یا ۱۰ این مراحل را دنبال کنید:
به پوشه فایلی که می خواهید رمزگذاری کنید بروید. روی مورد کلیک راست کنید. روی Properties کلیک کنید ، سپس روی دکمه Advanced کلیک کنید. چگونه یک پوشه را در ویندوز رمزگذاری کنیم؟
سپس در پنجره ی advanced attribute در سطر دوم گزینه encrypt contents to secure data را تیک بزنید.
چگونه یک پوشه را در ویندوز رمزگذاری کنیم؟
روی OK کلیک کرده و سپس Apply را بزنید.
رمزگذاری پوشه در ویندوز
سپس ویندوز از شما می پرسد که آیا می خواهید فقط پرونده یا پوشه اصلی آن و همه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار