۵ گروه شامل قانون استخدام معلمان حق التدریس+ شرایط

آفتاب نیوز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۷
وزارت آموزش و پرورش، نیروهای مشمول قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را اعلام کرد که ۵ گروه با رعایت ویژگی هایی مشمول هستند.

آفتاب نیوز :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مرداد سال 97، شروط استخدام معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مشخص کردند.
آموزش وپرورش از تدوین آئین نامه استخدام معلمان حق التدریس و ارسال آن به سازمان امور اداری و استخدامی خبر داده است.
آموزش وپرورش درباره اجرای قانون اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی بخشنامه ای را صادر کرده است:
به منظور تمهید مقدمات لازم برای شناسایی افراد مشمول قانون مصوب سوم شهریور 95 مجلس شورای اسلامی و به منظور اجرایی کردن قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 13 شهریور 97 مجلس، با رعایت موارد ذیل اقدام لازم برای شناسایی افراد مشمول قانون انجام می شود.
نیروهای مشمول قانون یادشده عبارتند از:
الف. نیروهای پیش دبستانی: افرادی که از سال 79 تا قبل از سال 91 با یکی از مراکز پیش دبستانی دولتی یا کلاس های پیش دبستانی ضمیمه مدارس دولتی همکاری داشته اند و بنابر اسناد و مدارک ثبت و احراز شده از حساب های دولتی یا اعتبارات دولتی حق الزحمه دریافت کرده اند.
ب. نیروهای خرید خدمات آموزشی: به افرادی اطلاق می شود که طی سال های تحصیلی 88 87 و 89 88 با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی از طریق شرکت های خدمات آموزشی با اداره کل آموزش و پرورش قرارداد مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی دریافت کرده اند.
ج. نیروهای حق التدریس غیر مستمر: به افرادی اطلاق می شود که از سال 79 تا قبل از 91 با داشتن کد پرسنلی در مدارس دولتی به عنوان نیروی حق التدریس آزاد همکاری ...