استاندار خوزستان با بیان اینکه ما امسال روز سیزده به در در استان خوزستان نداریم، گفت: دوازدهم و سیزدهم فروردین باید از خروج مردم از محله ها ممانعت شود و فرمانداران باید خروجی محله به محله را کنترل کنند.

خبرگزاری ایسنا: استاندار خوزستان با بیان اینکه ما امسال روز سیزده به در در استان خوزستان نداریم، گفت: دوازدهم و سیزدهم فروردین باید از خروج مردم از محله ها ممانعت شود و فرمانداران باید خروجی محله به محله را کنترل کنند.
غلامرضا شریعتی در اولین نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در سال ۹۹ که امروز، ۱۰ فروردین برگزار شد، اظهار کرد: ویروس کرونا در چین در مدت یک ماه ۳ هزار نفر را به کام مرگ فرستاد و از بین برد اما این ویروس اکنون روزی ۳ هزار نفر را از بین می برد.
وی افزود: آمار مبتلایان از حدود ۶۵۰ هزار نفر گذشته است و تقریبا هر یک و نیم تا دو روز ۱۰۰ هزار نفر به تعداد بیماران در جهان اضافه می شود. این موضوع، اهمیت، ویژگی و سختی مساله را در جهان امروزی که ادعا می کردیم جهان پیشرفته ای است، نشان می دهد و حرکت و سرعت جهان را بسیار کند و حتی متوقف کرده است. باید با حساسیت، مراقبت و اصرار در برابر این مساله بایستیم و آن را ساده تلقی نکنیم.
به گزارش ایسنا، شریعتی بیان کرد: من در جلسات تاکید می کنم که این موضوع به ما این پیام را می دهد که بسیار جدی، حیاتی و حساس است و اهمیت ویژه ای دارد. اگر ضریب استان خوزستان در مساله کرونا پایین آمده، نباید باعث حساسیت زدایی شود. در بیماری های عفونی و مسری، یک غفلت و سستی ممکن است طوفان به وجود آورد. در عین حال در برخی از شهرها به صورت مقطعی این مساله رخ داده است و سعی کرده ایم آن را کنترل کنیم.
وی تصریح کرد: این موضوع کار ویژه و شبانه روزی می خواهد و اصل بر پیشگیری است. اگر پیشگیری نکنیم و بگذاریم روند طی شود، اگر از جمعیت ۵ میلیون نفری استان خوزستان ۶۰ درصد مبتلا شوند، در واقع ۳ میلیون نفر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار