چگونه فضای ذخیره سازی در آی اواس را بیشتر کنیم

خبرگزاری ذاکر پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱

به گزارش ذاکرنیوز، فضای ذخیره سازی مهم ترین بخش دستگاه هوشمند است، چراکه اگر این فضا پر شود نه تنها سرعت سیستم شما را پایین می آورد بلکه امکان نصب برنامه های جدید و ذخیره سازی محتوی را هم با مشکل مواجه می کند؛ با چند روش یا راهکار می شود این فضای ذخیره سازی را مدیریت کرد.
در گام نخست قسمت تنظیمات دستگاه وارد بخش جنرال شوید و به قسمت آیفون استوریچ بروید و اندکی صبر کنید.
بعد از مدت کوتاهی میزان فضای اشغال شده و فضای آزاد حافظه گوشی تان را می بینید. همین طور می بینید که برنامه ها، مدیا، پیام ها و عکس ها هرکدام چقدر از حافظه را اشغال کرده اند. لیست برنامه های نصب شده روی گوشی و میزان فضای اشغال شده توسط هرکدام را می توانید ببینید.
روی هر برنامه که بزنید میزان حافظه ای که اشغال کرده و داده های مربوط به آن را هم می بینید؛ اگر لیست برنامه ها را چک کنید، می بینید که برخی از برنامه ها، فضای زیادی را اشغال نکردن ولی داده های مربوط به آنها حجم زیادی را گرفتند؛ به این برنامه ها اصطلاحاً، برنامه های پرمصرف گفته می شود.
اما چطوری این فضای ذخیره سازی را خالی کنید؟
اولین راه و یکی از راه های خوب حذف برنامه پرمصرف است، چراکه برنامه ها بعد از مدتی یک فایل کش ایجاد می کنند که فضایی را در گوشی شما اشغال می کند گاهی وقت ها کم هم نیست. خیلی از اپلیکیشن ها این قابلیت حذف کش از طریق تنظیماتشان را ندارند؛ بنابراین تنها راه، حذف و نصب دوباره آنها است. برای این کار در لیست برنامه ها، روی برنامه مورد نظر زده و در صفحه ای که باز می شود، گزینه حذف(delete) را بزنید.
اگر به برنامه نیاز ندارید دیگر نصبش نکنید تا حافظه شما اشغال نشود ولی در غیر این ...

سرخط اخبار