ارتفاع 6 متری برف در ورزقان/ روستاهای جنگلی ورزقان همچنان در محاصره برف/عکس

آفتاب نیوز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴
در دومین ماه بهار 98 ارتفاع برف در برخی مناطق شهرستان ورزقان به 6 متر رسید.

آفتاب نیوز :
 بارش های چند روز اخیر برف در شهرستان ورزقان موجب شد مسیرهای ارتباطی روستای در برخی از نقاط ورزقان مسدود شود.
در ارتفاعات و گردنه مسیرها حجم برف خیلی زیاد بوده و کولاک و وزش شدید باد نیز به افزایش ارتفاع آن کمک کرده، تا جای که ماشین آلات سنگین راهداری و معدنی نیز توان بازگشایی این جاده ها ندارند و نیروهای راهداری همچنان در تلاش برای بازگشایی مسیرهای جنگلی و صعب العبور هستند.
به گفته نیروهای راهداری شهرستان ورزقان ارتفاع برف در این مسیرها خیلی بالا می باشد و حتی در مناطقی به ۶ متر می رسد، در کنار حجم زیاد برف پایین بودن دمای هوا همراه با کولاک شدید باعث کم شدن دید شده و همین امر موجب سخت و طاقت فرسا شدن عملیات بازگشایی شده است.
جابر حبیبی رئیس اداره راه شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار فارس در ورزقان از تلاش اکیپ های راهداری برای بازگشایی مسیر روستاهای جنگلی گفت و افزود: نیروهای اداره راه شهرستان ورزقان با تمام امکاناتی که در اختیار دارند در تلاش هستند در سریع ترین زمان ممکن این محورها را بازگشایی کنند.
وی گفت: هم اکنون راه روستاهای کلم، اوزی، طویل، کرینگان، ملک طالش، بالوجه، خوینرود و اجاق کندی کلیبر مسدود است.
شهرستان ورزقان سابقاً از بخش های شهرستان اهر بود که در دهه 60 و در تقسیمات جدید کشوری تجزیه و بخشی از منطقه دیزمار (دیزمار غربی) به مرکزیت سیه رود از آن جدا و به جلفا ملحق شد. دهستان خواجه به بخش ارتقا یافته و به همراه دهستان مواضع خان به هریس پیوست. شهرستان ورزقان به دلیل قرار گرفتن در منطقه زیبای قره داغ، دارای مناظر بدیع و بکر طبیعی و آثار تاریخی است که ویژگی های خاصی به طبیعت ورزقان بخشیده و ...