ساعت 24-مقام مسئول عمران شهرهای جدید ایران از افزایش سود بانکی واحدهای مسکن مهر در اختیار دلالان از ۴ درصد به ۱۸ درصد خبر داد.

نادر عربی مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید با یادآوری این که در شهرهای جدید از کل واحدهای مسکن مهر تعهد شده حدود ۳۵۰ هزار واحد است، اظهار کرد: از این تعداد ابنیه ۳۳۵ هزار واحد کامل شده و ۲۵۰ هزار واحد نیز به متقاضیان تحویل داده شده است. هم اکنون نیز حدود ۸۰ هزار آماده تحویل است که بیشتر آنها در شهرهای پردیس و پرند قرار دارند.
وی با اشاره به این که به جز شهرهای جدید حومه تهران به ندرت شهری جدیدی داریم که واحد مسکن مهر نیمه تمام داشته باشد، گفت: در این شهرها مسکن مهر یا در مرحله فروش اقساطی و یا تحویل داده شده است.
وی درباره دلایل نیمه تمام ماندن مسکن مهر شهرهای حومه پایتخت افزود: در این شهرها مسکن مهر به صورت انبوه سازی بوده است. در حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در هر یک از شهرهای پردیس و پرند ساخته می شود که این تعداد مانند یک شهر است و این واحدها عموماً در زمین های بکر فاقد امکانات و خدمات ساخته شده است.
وی ادامه داد: بنابراین تا آماده شدن زمین برای ساخت، زمان زیادی صرف شده و همه این موارد به روند طولانی ساخت واحدها منجر شده است. در این مدت قیمت ها نیز افزایش یافته است. درعین حال این پروژه ها قرار بوده است که با پول خود مردم و تسهیلات بانکی ساخته شود.
مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید بابیان این که تعداد کمی متقاضی داریم که واحد آن ها فروش اقساطی شده اما تحویل داده نشده است، تصریح کرد: عمده مشکل نیز چند مورد نقص اساسی نظیر نبود آسانسور است. نبود آسانسور در سال های گذشته یکی از مشکلات اساسی به ویژه در پروژه های انبوه سازی مسکن مهر بوده است که خوشبختانه این مشکل هم اکنون حل وفصل شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار