به نوشته این روزنامه "غرب هیچگاه نمی‌خواهد حکومت انقلابی شیعه ایران از بین برود"

حمله تند روزنامه نزدیک اردوغان به ایران؛ زنگ‌های خطر به صدا درآمده‌اند؛ تهران در حال حرکت به سوی غرب است!

لوگوی آفتاب نیوز آفتاب نیوز . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۵
"ترکیه باید به رابطه اش با ایران ادامه دهد. البته زنگ های خطر به صدا درآمده اند و ایران به سوی غرب در حال حرکت است و ترکیه نباید در این میان عامل تقویت کننده این نزدیکی باشد. ترکیه هرگز نباید فراموش کند که غرب همواره هموارکننده مسیر برای ایران و تشیع بوده است و به این راه ادامه می دهد. غرب هیچگاه راه را برای ترکیه و جهان سنی هموار نکرده است. غربی ها انقلاب چهار دهه ای ایران را در هم نکوبیدند بلکه بالعکس تنها نتوانستند دولت منتخب اخوان المسلمین در مصر که برآمده از رای مردم بود را تحمل کنند. غربی ها کودتایی را در ترکیه سازماندهی کردند".

آفتاب نیوز :
سرویس بین المل- "یوسف کاپلان" ستون نویس روزنامه "ینی شفق" نزدیک به حزب عدالت و توسعه در یادداشت تازه و تندی علیه ایران موضع گیری کرده است.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ این ستون نویس ترک در یادداشت خود مدعی شده که غرب همواره جاده صاف کن اقدامات ایران بوده چرا که هدف غربی ها را نابود ساختن کشور های مسلمان سنی و استفاده از ایران به عنوان اهرمی در راستای دستیابی به این هدف می داند.
این ستون نویس در ادامه ادعاهایش می نویسد: "آرنولد توین بی" مورخ بریتانیایی نوشته بود مهم ترین نتیجه استعمارگری غرب در خاورمیانه ایجاد تفرقه و اختلاف بین جهان سنی و از بین بردن قدرت اتحاد جهان اسلام بود. نظر "توین بی" مبتنی بر شکاف جغرافیایی ایجاد شده در جهان اسلام به دنبال فروپاشی امپراتوری عثمانی، چند پاره شدن مسلمانان هندوستان، ترک ها و جهان عرب بود. این برنامه غرب بوده است. نخست ایجاد شکاف الهیاتی و سپس فروپاشاندن سیاسی - مذهبی کشورها. نخست وهابیت را با هدف از میان برداشتن امپراتوری عثمانی از نظر سیاسی - مذهبی بسیج کردند. به طور مشابه، جنبش هایی، چون احمدیه را با هدف پروتستانیزه کردن اسلام در هندوستان تقویت کردند که منجر به ایجاد تفرقه میان مسلمانان هند شد. سپس سیاست قدیمی تفرقه افکنی را بین اعراب و ترک ها به راه انداختند چرا که از دید غرب، ترک ها و اعراب هرگز نباید با یکدیگر همکاری کنند. نتیجه این سیاست هموار کردن مسیر برای ایران بوده تا تشیع را به عنوان تنها نماینده واقعی جهان مسلمان معرفی کند".
او در ادامه یادداشت خود تنش های میان اسرائیل و ایران را سطحی و در نهایت به نفع ایران خوانده و مدعی شد: "من ضدایرانی نیستم؛ این ایران است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار