قمی: وزیر بعدی آموزش و پرورش شأن فرهنگیان را رعایت کرده و مطالبات آنها را پرداخت کند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۱
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر بعدی آموزش و پرورش باید شأن فرهنگیان را بالا برده و تبعیض ها علیه آنها را از بین ببرد گفت: وزیر بعدی باید مطالبات معلمان را پرداخت کند.

محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره ویژگی های وزیر آینده آموزش و پرورش گفت: هر کسی که وزیر بعدی آموزش و پرورش است با توجه به وجود مشکلات و مطالبات در این وزارتخانه با چالش های زیادی روبه رو خواهد بود و حتی اگر آقای روحانی مسئولیت این وزارتخانه را برعهده داشته باشد نمی تواند روند مشکلات متعدد و پیچیده آموزش و پرورش را حل کند.
وی افزود: مشکلات آموزش و پرورش ریشه ای است و چندین سال است که تلمبار شده است. ضمن اینکه مطالبات فرهنگیان هم بسیار زیاد است و قشر با ارزش و فرهخیته معلمان به دلیل حیایی که دارند خیلی اعتراض نمی کنند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید براینکه مطالبات فرهنگیان به حق است، تصریح کرد: شرایط اقتصادی دولت در حالی است که نمی تواند تمامی خواسته های معلمان و فرهنگیان و بازنشستگان را برآورده کند.
قمی افزود: اگر دولت هم بتواند تمامی خواسته ها و مطالبات مادی فرهنگیان را برآورده کند اما وزیر بعدی باید شأن، جایگاه و منزلت معلمان را هم بالا ببرد.
نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: وزیر بعدی آموزش و پرورش باید شأن معلم در کشور را رعایت کرده و تمام تلاش خود را بازگشت جایگاه معلمان و ارتقای آن به کار گیرد.
وی گفت: مهم ترین مسئله ای که درباره معلمان و سایر کارکنان آموزش و پرورش وجود دارد و از آن رنج می برند تبعیض در این وزارتخانه است و وزیر بعدی آموزش و پرورش باید عدالت را در دستور کار داشته باشد. این در حالی است که دولت امکانات لازم برای برقراری عدالت و توسعه آن در تمامی وزارتخانه ها و سطح کشور را ندارد.
عضو ...

سرخط اخبار