واکنش شبکه چهار سیما به اظهارات کارشناس برنامه زاویه

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۲۸
مناظره زنده برنامه "زاویه" و سخنان خارج از چارچوب کارشناس دعوت شده، بیانیه عذرخواهی شبکه چهارِ تلویزیون را به همراه داشت.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، سخنان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مناظره زنده برنامه «زاویه» و واکنش ها به آن، انتشار بیانیه ای از سوی روابط عمومی شبکه چهار سیما را به دنبال داشت.
در متن این بیانیه رسمی که در اختیار رسانه ها قرار گرفت، سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی در برنامه «زاویه» شبکه چهار، «غیرمنصفانه» و «غیرحرفه ای» خوانده شده و آمده است:
«گفت وگو» میراث بزرگان اندیشه و تنها ابزار اصلاح و پیشبرد جامعه است و بر همگان، خصوصاً اصحاب قلم و اندیشه، واجب است تا از گفت وگو و آداب آن مراقبت کنند. اتفاق ناخوشایندی که به وسیله میهمان برنامه زاویه و برخلاف رویه این برنامه رخ داد، مخالف صریح فرمایشات رهبری مبنی بر حفظ حرمت مسئولان نظام بود و با سیاست های کلی شبکه چهار، مبنی بر توسعه ادب و آداب گفت وگو، در تضاد کامل قرار داشت.
به همین منظور شبکه چهار وظیفه خود می داند که از سخنان نادرست مهمان برنامه تبری جوید و صراحتاً آن را مخالف اهداف رسانه ملّی و شبکه چهار در توسعه گفت وگوی مؤمنانه، منصفانه و مؤدبانه می داند.
امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی میهمانان برنامه های زنده نباشیم تا خدای ناکرده عرصه گفت وگو تنگ تر نشود و شکاف های فکری و اجتماعی بیش از این نگرد.
در این میانه نکته مهم آنکه همان طور که بارها اعلام شده، مسئولیت اظهارنظر میهمانان و کارشناسان برنامه زنده برعهده خود آن ها است همان چیزی که مجری برنامه به درستی صراحتاً در پایان برنامه بر آن تأکید کرد و مدیران و برنامه سازان پیش از برنامه همواره کارشناسان را به اتقان در سخنان، رعایت انصاف، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار