وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حرکت شهدای سلامت را در امتداد مسیر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ دکتر سعید نمکی در همایش سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه شهدا در اوج آگاهی جان خود را فدای آینده کشور می کنند و این اتفاق در دفاع مقدس، دفاع از حرم و دفاع از سلامت مردم با یک مفهوم رخ می دهد، گفت: امروز داغدار شهدای سلامت هستیم که در اوج سختی پا در عرصه نجات و سلامتی مردم گذاشتند.
وی با بیان اینکه عالم گیری نام شهید برای تمام اندیشه هاست و ماندگاری و جاودانگی شهدا بر جان تمام انسان ها تأثیر می گذارد، افزود: خدمت گزاری خانواده های شهدا در واقع خدمتگزاری اولیا و انبیای الهی و خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم عبادت است.
دکتر نمکی با اشاره به توطئه های دشمنان ملت ایران در عرصه های مختلف گفت: برغم همه این توطئه ها مطمئن هستم تا زمانی که دعای نیمه شب یک مادر شهید و جانبازان ما هست این کشور سرافراز خواهد بود و نگهداری از این گنجینه های بزرگ ایثار، افتخار بسیار بزرگی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با برشمردن تلاش های مدافعان سلامت در یکسال گذشته افزود: جنگ با ویروس کرونا برای ما بسیار متفاوت از بقیه کشور ها بود، زیرا دشمنان ما با اعمال تحریم ها بدترین شرایط را رقم زده بودند و برای جابجایی و ورود ساده ترین اقلام پزشکی، دارویی و ماسک به مشکل بر می خوردیم.
نمکی با یادآوری خاطراتش از دوران دفاع مقدس گفت: آن موقع گمان میکردم با اتمام جنگ دیگر شاهد آماده کردن تابوت برای شهدا نخواهیم بود، اما مسیر انقلاب ثابت کرد تا زمانی که ما بر اصول خود پافشاری می کنیم با مفهوم شهادت همراه هستیم و ایثارگری و شهادت همواره در کشورمان جریان دارد.
وی با اشاره به زمان ورود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار