اسامی راه یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد. بیش از 200 هنرمند در قالب اجراهای تکنوازی، گروه نوازی و بازی های سنتی و آیینی روی صحنه می روند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، اسامی راه یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد. بیش از 200 هنرمند در قالب اجراهای تکنوازی، گروه نوازی و بازی های سنتی و آیینی در این جشنواره روی صحنه خواهد رفت.
احمد صدری گفت: امسال در جشنواره موسیقی نواحی ایران میزبان تمام اقوام ایرانی خواهیم بود؛ به گونه ای که از 20 استان کشور بیش از 200 هنرمند روی صحنه خواهند رفت و اجراها به صورت تکنوازی، گروه نوازی و بازی های سنتی و آیینی برگزار خواهد شد.
دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ادامه داد: یکی از اتفاقات جشنواره امسال، حضور نفرات اول گروه سنی «ج» جشنواره موسیقی جوان خواهد بود. جشنواره موسیقی نواحی امسال، میزبان این هنرمندان جوان خواهد بود که اجراهایشان اغلب به صورت تکنوازی روی صحنه خواهد رفت.
صدری همچنین درباره حضور کشورهای خارجی در جشنواره امسال نیز توضیح داد: در حوزه «ایران فرهنگی» دو گروه از ترکیه و یک گروه نیز از افغانستان خواهیم داشت.
او در ادامه سخنانش از حمایت جشنواره دوازدهم از 35 دانشجوی موسیقی نیز خبر داد و افزود: یکی دیگر از اتفاقات خوب جشنواره امسال این است که تعدادی از دانشجویان رشته «اتنوموزیکولوژی» میهمان ما در طول برگزاری جشنواره خواهند بود و تحت نظارت مریم قره سو (عضو شورای سیاست گذاری و هیئت انتخاب جشنواره) یک کارگاه عملی را در طول جشنواره خواهند داشت. ما امکانات کاملا رایگان در اختیار 35 دانشجو قرار داده ایم تا در جشنواره در زمینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار