مهاباد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شاهین دژ گفت: تردد در گردنه های برفگیر و کوهستانی محور شاهین دژ - تکاب در جنوب آذربایجان غربی به ویژه گردنه "مایین بلاغ" به علت بارش برف و لغزنده بودن جاده نیاز به زنجیرچرخ دارد.

کاظم پاشایی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بارش بارف و کولاک در محور شاهین دژ به سمت تکاب ادامه داشته و رانندگان وسایل نقلیه برای تردد در گردنه مایین بلاغ باید از زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی و زمستانی استفاده کرده و سوخت کافی نیز به همراه داشته باشند.
وی با بیان اینکه ارتفاع برف در این گردنه به ۱۰ سانتی متر رسیده است، ادامه داد: با پلیس راه مسقر در این محور هماهنگ شده چنانچه راننده خودرویی زنجیر چرخ نداشته باشد از تردد آن در این گردنه جلوگیری به عمل آید.
مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شاهین دژ اظهار داشت: با وجود بارش برف، تمام محورهای مواصلاتی و راه های دسترسی شهری و روستایی شاهین دژ باز بوده و تردد در آنها به کندی در جریان است.
وی با بیان اینکه رانندگان از تردد شبانه در این محور خودداری کنند، ادامه داد: به علت بارش برف و کاهش دید تردد خودروهای سنگین از جمله تریلی، وانت و برخی از خودروهای سواری از جمله پیکان در این محور با محدودیت همراه است.
پاشایی بیان کرد: تمام خودروها و تجهیزات این اداره از روز گذشته در همه محورها اقدام به برف روبی و نمک پاشی کرده و این روند تا مطلوب شدن شرایط ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: شهروندان و مسافران این شهرستان در فصل بارش قبل از سفر بهتر است از وضعیت جاده ها با تماس با شماره تلفن ۶۳۲۲۷۳۰-۰۴۴۴ اطلاع پیدا کنند.
شاهین دژ دارای ۲۱۶ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۵۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است و بیش از ۴۲ درصد راه های روستای این شهرستان آسفالت هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار