سامانه های جدید مراقبت و رهگیری هوایی و دریایی رونمایی شد

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم رونمایی ۱۰ سامانه فوق پیشرفته الکترواپتیکی مراقبت، شناسایی و رهگیری هوایی و دریایی در اصفهان گفت: این سامانه ها به دست دانشمندان شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران طراحی و ساخته شده است که علاوه بر افزایش قدرت بازدارندگی، امکان مقابله مؤثر با انواع تهدید را نیز فراهم می کند.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: فناوری این سامانه ها در سطح استانداردهای بین المللی است و با سامانه های مشابه خارجی برابری می کند.
وی در بازدید از صنایع دفاعی مستقر در اصفهان با اشاره به اهمیت جایگاه، مأموریت و مسئولیت خطیر صنایع الکترونیک و الکترواپتیک صا ایران در توانمند سازی قدرت رزم نیروهای مسلح گفت: در سال های اخیر شاهد پیشرفت های چشمگیر در حوزه های تکنولوژی و فناوری بومی در این صنعت بوده ایم و صنایع الکترواپتیک اصفهان توانسته است رضایت خاطر نیروهای مسلح را در تأمین نیازمندی های دفاعی مرتفع سازد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تجلیل از تلاش ها و مجاهدت های متخصصان پرتوان و جوان صنایع الکترونیک وزارت دفاع، افزایش و تنوع سبد محصولات این صنعت در ۲ حوزه نظامی و غیر نظامی را چشمگیر و قابل تحسین دانست و اظهار امیدواری کرد: در آینده شاهد دستیابی به دستاوردهای نوینی در زمینه محصولات استراتژیک الکترونیکی باشیم.
صنایع الکترونیک ایران یا صاایران شرکتی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است که در زمینه صنایع مخابراتی و الکترونیکی فعالیت می کند.
۶۰۲۲/ ‬ ۳۰۱۱

سرخط اخبار