آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به چند نفر رسید؟

لوگوی موج موج . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۵۴
طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به مرز ۲۵ میلیون نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست کم سه هزار و ۳۷۸ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۴۱۷ هزار و ۳۸۲ نفر افزایش یافت.
این آمار نشان می دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست کم ۱۷۵ هزار و ۲۷۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲۴ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۱۲۲ نفر رسید.
مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می دهد، شمار مبتلایان به کرونا و شمار  قربانیان این ویروس در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۵ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۷۸۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۴۲۷ هزار و ۶۳۵ نفر گزارش کرده است.
پایگاه اطلاع رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۸ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۷۶۸ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۰۷ هزار و ۲۱۳ نفر می رسد.
این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با سه میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۰ مورد ابتلا و ۳۶ هزار و ۸۰۶ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم اکنون با دو میلیون و ۲۴۲ هزار و ۳۸۴ مورد ابتلا و ۳۴ هزار و ۷۲۰ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم اکنون با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار