آیین تجلیل از گشتاسب شهیدی آملی، هنرمند خودآموخته شهر تهران به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ و فرهنگسرای امید، در ادامه سلسله برنامه ماندگاران این منطقه با حضور دکتر محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ و جمعی از معاونین و مدیران شهری و عموم شهروندان، در نگارخانه شرق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، در ابتدای مراسم محمدجواد حق شناس ضمن تقدیر از گشتاسب شهیدی آملی هنرمند خودآموخته که با ۸۲ سال سن هنوز دست از فعالیت هنری برنداشته، گفت: استاد شهیدی آملی، هم خوب دید، هم خوب اندیشید و هم خوب اجرا کرد. این هنرمند با صبوری، رنج، ریاضت و استمراری که داشت هیچ وقت مایوس نشد و توانست به اینجا برسد. من به شهردار منطقه ۱۳ پیشنهاد دادم که فرصت خوبی است تا در کنار تجلیل از این هنرمند آثار ایشان را در یک گالری به نمایش بگذاریم تا هم دانشجویان از این آثار بهره مند شوند و همچنین در رسانه ها دیده شود.
حق شناس افزود: من مطمئنم با هنر و همتی که استاد دارد و تلاشی که دوستان در شهرداری تهران انجام می دهند، مسیر برای موفقیت های بیشتر و دیده شدن این هنرمند باز می شود.
در ادامه مراسم مرتضی رحمان زاده ضمن خیرمقدم گفت: من با استادشهیدی آملی در یک سفر آشنا شدم. من استاد را در پلور در شهر آمل و در حال نقاشی کشیدن دیدم. ایشان داشتند کوه دماوند را نقاشی می کردند. با هم چندکلامی صحبت کردیم و بعد استاد من را به یک مغازه ای برد. داخل این مغازه تصویری از عزت الله انتظامی دیدم که واقعا من را مجذوب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار