فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ایران به رژیم صهیونیستی هشدار می دهد که مراقب شرارت هایش باشد، گفت، پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی نقطه ای و محدود بود اما اثرش جهانی و راهبردی شد.

به گزارش جام جم آنلاین از سپاه نیوز ،در این گفت وگوی مشروح که اولین مصاحبه تلویزیونی سرلشکر سلامی بعد از تصدی فرماندهی کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی است، فرمانده کل سپاه پاسخ ایران به اقدام تروریستی آمریکا (و حمله به عین الاسد) را «راهبردی» اما «محدود» خواند که اثری جهانی داشت.
فرمانده کل سپاه پاسداران اعلام کرد که ایران یک جایی باید آمریکا را متوقف می کرد و به او می فهماند که باید در مقابل ایران در حساب های خود بازنگری کند.
سردار سلامی در ابتدای این گفت وگو با تبریک و تسلیت شهادت «سرداران بزرگ مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همراهانشان»، آن را «حادثه غم انگیز و ترور ناجوانمردانه آمریکایی ها در عراق» توصیف کرد و ایام سالروز «پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که سرآغازی بود برای عزت مسلمانان عالم» تبریک گفت.
متن کامل این گفت وگو به شرح ذیل است:
اقدام ایران، کاملا دفاعی و مشروع بود
پاسخ ما به آمریکایی ها هر سه جنبه را در بر داشت؛ اولا عاطفی بود؛ به این دلیل که آمریکایی ها سرداران و تکیه گاه های مقاومت را مورد هدف قرار دادند؛ شخصیت هایی که در قلوب همه مسلمانان و آزادگان دنیا جایگاه رفیعی داشتند.
سردار سلیمانی در قلب ملت ایران و سایر ملت های مظلوم و مسلمان جایگاه رفیع و ویژه ای داشت و برای مسلمانان و به خصوص ملت ایران این حادثه یک حادثه شگفت انگیزی بود و قلوب همه آنها جریحه دار شد، بنابراین بایستی که یک پاسخ محکمی به آمریکایی ها داده می شد تا جراحت قلب مسلمانان ترمیم می شد. بنابراین از این جهت این یک پاسخ عاطفی بود برای ما، فرماندهان بزرگ ما استوره های مقاومت هستند، اینها سمبل های دفاع هستند، شرف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار