طی چند ماه اخیر شاهد افزایش قیمت گاه 100 درصدی برخی مصالح ساختمانی مانند سیمان، کاشی و سرامیک ،شن و ماسه در کورس باقیمت زمین و مسکن بودیم.

طی دو سال گذشته همزمان با نوسانات شدید قیمت ارز، قیمت مسکن نیز با جهش روبه رو شده است. افزایش قیمت مسکن و ساختمان به خصوص طی یک سال گذشته تأثیر جدی بر رونق ساخت و ساز گذاشته است. همزمان با این نوسانات قیمت مصالح ساختمانی نیز افزایش داشته است. با این حال این نگرانی وجود دارد که این افزایش قیمت مصالح بار دیگر منجر به افزایش قیمت مسکن شود.
به طوری که گزارش مرکز ملی آمار دراینباره بیانگر این موضوع است که مثلاً تیرآهن نمره 14 در پایان تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قیمت 221 درصدی داشته است و قیمت سایر محصولات فلزی مانند تیرآهن و میلگرد میانگین افزایش قیمت بیش از 150 درصد را تجربه کردهاند. آجر فشاری 33 و ماسه(شسته)52 درصد افزایش قیمت داشتهاند. یکی از مصالحفروشیهای مشهد به افزایش قیمت سیمان و گچ نیز اشاره میکند و به خراسان رضوی میگوید: قیمت هر پاکت سیمان 50 کیلویی طی یک ماه گذشته از 19500 تومان به 22 هزار تومان رسیده و قیمت هر پاکت گچ نیز از 9500 تومان به 12 تا 18 هزار تومان رسیده است و دلیل اصلی این گرانیها کارخانههای تولیدکننده هستند که محصولات شان را گران کردهاند. یکی دیگر از مصالحفروشیهای مشهد درباره افزایش قیمت سیمانسفید گلایه دارد و به خراسان رضوی میگوید: از ابتدای امسال هر دو ماه یکبار شاهد افزایش قیمت سیمانسفید هستیم و امروز علاوه برگرانی کمیاب هم شده است. وی با بیان اینکه اوایل امسال هر پاکت سیمان سفید 25کیلویی 12هزار و 500 تومان قیمت داشت، میگوید: اکنون هر پاکت سیمان سفید 20هزار تومان به فروش میرسد.
رئیس انجمن انبوهسازان استان نیز دراینباره به خراسان رضوی میگوید: طی سه ماه اخیر شاهد افزایش قیمت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار