رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مجلس برای تامین کالا های اساسی در بیش از ۲۰ جلسه کارشناسی بررسی شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه تیتر امشب ۳ شنبه شب شبکه خبر افزود: طرح تامین کالای اساسی در بیش از ۲۰ جلسه کارشناسی با حضور دستگاه های مختلف بررسی شده است تا بتوانیم ان را به نحوی اجرا کنیم که هم ساختار بودجه تغییر نکند هم تورم ایجاد نشود و هم بتوانیم به اقشار ضعیف و متوسط کمک کنیم.
وی تصریح کرد: اعتبار طرح تامین کالا های اساسی، رقمی به سقف بودجه اضافه نمی کندو در اصل نوعی جابجایی در یارانه های مختلفی که دولت می پردازد، انجام می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این طرح از دولت خواسته می شود که ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی که به عنوان یارانه به جا های مختلف اختصاص می دهد، برای طرح تامین کالا های اساسی تخصیص دهد.
وی درباره چگونگی محاسبه رقم ۳۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت سبدکالا های اساسی افزود: در سال ۹۵ نیز سبد کالایی در نظر گرفته شد برای کالا هایی از جمله گوشت، روغن، شکر و ... که رقمی حدود ۵۰ هزار تومان به دست آمد که اکنون این رقم برای امسال ۱۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
حاجی بابایی تصریح کرد: بر این اساس اگر بخواهیم به ۲۰ میلیون نفر از دهک های پایین جامعه از اول مهر سبد کالا پرداخت کنیم به ازای هر نفر باید ۱۲۰ هزار تومان به مدت ۶ ماه بپردازیم و برای ۴۰ میلیون نفر دیگر نیز همین رقم در نظر گرفته می شود، اما نیمی از آن را دولت می پردازد و نیم دیگر را خودشان باید پرداخت کنند.
وی گفت: مجموع این ارقام بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم با بیان این که دولت مکلف به حمایت از اقشار ضعیف و تامین کالا های اساسی برای آنهاست گفت: هم اکنون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار