دفتر «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه با صدور بیانیه ای کشته شدن جمعی از کشاورزان این کشور از سوی عوامل گروه تروریستی بوکوحرام را محکوم کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از دفتر شیخ زکزاکی، این دفتر در بیانیه خود ضمن محکوم کردن کشتار کشاورزان بیگناه در ایالات «بورنو» اعلام کرد، بوکوحرام به هیچ وجه نماینده مسلمانان نیستند.
در بخش دیگر این بیانه آمده است: این گروه توسط نیروهایی ایجاد شده که تصمیم دارند چهره صلح آمیز اسلام را نابود کنند. افزایش حملات تروریستی و آدم ربایی آخرین نمونه از اقدامات رژیم حاکم بوهاری در نیجریه است. رژیم حاکم به جای محافظت از جان و مال مردم که وظیفه هر دولتی است، در تلاش برای کشتن و از بین بردن معیشت مردم بیگناه است.
در بخش دیگر این بیانیه آمده است: حتی اخیرا معترضان صلح طلب به دلیل اعتراض مسالمت آمیز به ادامه بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی در «آبوجا» مورد حملات بیرحمانه عوامل امنیتی قرار گرفته اند.
اعضای گروه تروریستی بوکوحرام یکشنبه به کشاورزان روستای «گارین کواشبه» در ایالت بورنوی نیجریه که در حال کار در مزارع برنج بودند، یورش بردند. «حسن زبرماری» رئیس سابق اتحادیه کشاورزان ایالت بورنو پیش تر اعلام کرده بود که در این حمله تروریست ها، حداقل ۴۴ کشاورز کشته و چند تن زخمی شدند.
بوکوحرام، در سال ۲۰۰۹ یک شورش و جنگ خونین را در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و بتدریج دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد. این گروه تروریستی همچنین در سال ۲۰۱۵ ارتباط و بیعت خود را با داعش اعلام کرد.
بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل، در نتیجه فعالیت های تروریستی یک دهه اخیر بوکوحرام در نیجریه، بیش از سی هزار نفر کشته و نزدیک به ۳ میلیون نفر بی خانمان شده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار