بهداشت با انتقاد از برخی فشار ها و تهدید ها گفت: من نیامدم جیب پزشکان لوکس نشین را پُر کنم و راه را برای فساد در سازمان غذا و دارو باز کنم، بلکه آمده ام مقابل همه این فساد ها بایستم.
به گزارش ایسنا سعید نمکی امروز (۲۱ آبان) در آیین افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی "گلستان" کرمانشاه با اشاره به دستاورد های بزرگ نظام در عرصه سلامت در سال های پس از انقلاب، گفت: یکی از خدمات بزرگ و ارزنده طی این سال ها طرح تحول سلامت بود که با رویکرد توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در دستور کار قرار گرفت.
نمکی از کاهش پرداختی از جیب بیماران، گسیل پزشکان به مناطق محروم و کاهش محسوس هزینه درمان بیماران خاص و صعب العلاج به عنوان برکات این طرح یاد کرد وافزود: خوشبختانه به برکت این طرح امروز شاهد گسترش زیرساخت های درمانی و بهداشتی در مناطق کم برخوردار هستیم.
وزیر بهداشت از ادامه پرقدرت این طرح در کشور خبر داد وافزود: فاز دوم این طرح با تمرکز بر بحث پیشگیری و رسیدگی به نقاط کمتر توسعه یافته کشور در دستور کار قرار دارد.
نمکی اجرای طرح ملی کنترل فشار خون را یکی از برنامه های طرح تحول سلامت در گام دوم آن عنوان کرد وافزود: برنامه های مشابهی برای کنترل و سنجش دیابت و بهداشت روان هم در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه به اجرای طرح پرونده اکترونیک سلامت در کشور اشاره کرد وافزود: این طرح عملا ریل گذاری در مسیر سلامت کشور است و بعد ها طرح هایی مانند "پزشک خانواده" بر روی این ریل به حرکت درخواهند آمد. اجرای این طرح ها در مجموع به کاهش هزینه های سیستم بهداشت و درمان کشور منجر خواهد شد.
نمکی به کاهش هزینه های بیمه سلامت در سال جاری اشاره کرد وافزود: از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار