ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: امروز شهرستان های ایلام، دره شهر، ایوان، دهلران و آبدانان در شرایط قرمز قرار دارند و در نامه ای به ستاد ملی کرونا درخواست اعمال محدودیت در این مناطق داشته ایم.

«قاسم سلیمانی دشتکی» در بیست هفتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کرونا در استان هشدار داد: بارها و بارها بر رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور نیافتن در اجتماعات و مراسمات تاکید داشته ایم اما متاسفانه این موضوع رعایت نشد و امروز برخی از شهرستان های استان به وضعیت قرمز رسیده و تعدادی هم در شرایط نزدیک به قرمز هستند.
وی با تاکید بر اینکه از حالت هشدار خارج شده ایم و ناچار به اعمال محدودیت ها هستیم، گفت: امروز شهرستان های ایلام، دره شهر، ایوان، دهلران و آبدانان در شرایط قرمز قرار دارند و طی نامه ای به ستاد ملی کرونا درخواست اعمال محدودیت در این مناطق داشته ایم.
استاندار ایلام در ادامه ضمن گله مندی از عدم اجرای پرتکل های بهداشتی از مردم خواست از دید و بازدید ها و مراسمات شادی و عزا به خاطر در امان ماندن از خطر مرگ کرونا دوری کنند و تاکید کرد: آمارها شرایط بسیار خطرناکی را به نمایش می گذارد تا جایی که اگر خدا نکرده کنترل از دست برود فاجعه اتفاق می افتد.
وی در ادامه با هشدار نسبت به بانیان و مسببان برگزاری اجتماعات و گردهمایی ها گفت: این افراد بدانند خواسته و یا ناخواسته مسئول به خطر انداختن جان مردم هستند.
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با وحشتناک خواندن ضریب ابتلا به کرونا ظرف ۱۰ روز گذشته گفت: به طور میانگین هر روز ۱۵۰ نفر در استان کم جمعیتی چون ایلام مبتلا به کرونا شده است و این چند برابر میانگین ضریب ابتلا در کشور است.
وی با اشاره به تردد ها و مسافرت ها غیر ضرور در این شرایط گفت: مسافرت در این شرایط خطرناک کرونایی به هیچ عنوان عقلانی نیست و این افراد که علی رغم آگاهی از وضعیت موجود باز به ...

سرخط اخبار