معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: یک هزار و ۹۸۶ میلیارد ریال در طول ۲.۵ سال گذشته برای توسعه و بهسازی شبکه های آب و فاضلاب این استان هزینه شد.

به گزارش تابناک ایلام ؛ احمد کرمی اظهار داشت: طی مدت یاد شده ۳۸ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در سطح شهرهای استان با اعتبار ۳۸۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
وی افزود: پروژه های آبرسانی به ۱۹۷ روستا با ۷۶ طرح در ۳۰ ماه گذشته اجرا شد که در نتیجه آن آبرسانی سیار در ۱۲۵ روستا به ۲۲ مورد کاهش یافته و ۸۲۰ میلیارد ریال نیز در این حوزه هزینه شده است.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: یکی از پروژه های اجرا شده در حوزه آب و فاضلاب استان فاز دوم ساماندهی سراب چشمه شهر آبدانان است که در این زمینه نیز ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
کرمی یادآور شد: هم اکنون یک هزار و ۱۸۳ کیلومتر شبکه توزیع آب در استان ایلام وجود دارد که ۲۷۶ هزار و ۹۶۶ نفر را تحت پوشش داشته و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از این شبکه برخوردار هستند.
وی به توسعه شبکه فاضلاب استان نیز اشاره و اضافه کرد: ۸۹۵ کیلومتر شبکه فاضلاب در استان ایلام تاکنون اجرایی شده است که ۲۰۵ هزار و ۶۴۴ نفر را تحت پوشش دارد و از این منظر ۵۱ درصد جمعیت استان زیر پوشش شبکه فاضلاب هستند.
معاون عمرانی استاندار ایلام یکی از مشکلات شهرستان ملکشاهی را تامین آب پایدار و بلندمدت شهر ارکواز و روستاهای اطراف آن برشمرد و گفت: ۳۹۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به این مناطق از طریق سد ایلام طی ۳۰ ماه گذشته پرداخت شده است و این پروژه هم اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کرمی پروژه آب شیرین کن شهر ارکواز را از دیگر پروژه های حوزه آب و فاضلاب در شهرستان ملکشاهی عنوان کرد که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در مدت یاد شده به بهره برداری رسیده است.
وی اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان نیز در ۲.۵ سال گذشته به مرحله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار