بوشهر|سد ارغون دشتستان با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجراء می شود

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با اشاره به اجرای سد ارغون دشتستان گفت: ۱۲۶ میلیارد ریال اعتبار اولیه اجرای سد ارغون کلمه ارزیابی شده که پیش بینی می شود اعتبار اجرای این سد تا ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان ، حسین باشی زادگان ظهر امروز در آیین آغاز ساخت سد ارغون کلمه دشتستان، با اشاره به وضعیت منابع آب آشامیدنی استان بوشهر اظهار داشت: بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خارج از حوزه جغرافیایی استان قرار دارد که این مهم، مشکلاتی را در تامین آب استان ایجاد کرده و چالش های خاصی دارد.
وی، از تامین منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در سال های اخیر برای افزایش منابع آب آشامیدنی استان بوشهر تلاش های مهمی انجام شده که یکی پس از دیگری اجرایی و به بهره برداری می رسد.
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان بوشهر، احداث آب شیرین کن در سواحل استان بوشهر و ساخت سدهای جدید را از جمله برنامه های مهم این حوزه دانست و تصریح کرد: منابع زیرزمینی در دشت های استان بوشهر تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته و این مهم سبب شده که منابع آب جدید آشامیدنی از طریق شیرین سازی آب دریا طراحی و عملیاتی شود.
سد ارغون دشتستان با اعتبارات استانی و وزارت نیرو ساخته می شود
بوشهر| عملیات ساخت سد ارغون کلمه دشتستان آغاز می شود
12 سد در استان بوشهر ساخته می شود
باشی زادگان از ساخت سدهای کوچک و زودبازده در استان خبر داد و بیان کرد: 3 سد کوچک و زودبازده در استان بوشهر در حال بهره برداری و اجرایی است که سدهای تنگ ارم دشتستان، اخند عسلویه و ارغون کلمه دشتستان از آن جمله است.
وی، با تاکید بر تسریع اجرای این طرح های سدسازی افزود: امید می رود طرح های سدسازی در استان بوشهر بر اساس برنامه زمان بندی اجرایی و تکمیل شود تا مردم بتوانند در موعد مقرر از آن بهره برداری کنند.
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان ...

سرخط اخبار