نوبخت با اشاره به تعداد شاغلان و بازنشستگان این نکته را بیان کرد که در سال آینده به طور میانگین ۱۵ درصد به حقوق شاغلان و بازنشستگان افزوده می شود و علاوه بر آن برای همسان سازی حقوق بازنشستگان ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار قرار دادیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، «محمدباقر نوبخت» شب گذشته (یکشنبه 17 آذر) در برنامه گفتگوی خبری شبکه دو سیما به بررسی لایحه بودجه 99 پرداخت و با بیان اینکه سیاست های مهار تورم از قبل آغاز شده است و ادامه دارد، گفت: اجرای این سیاست ها موجب شد نرخ تورم کمی کاهش یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره آثار بیرونی لایحه بودجه سال آینده با اشاره به اینکه لایحه در زندگی مردم ۱۰ تا ۱۵ اثر دارد، افزود: این بودجه در سومین سال تحریم برای شرایط تحریمی تهیه و تدوین شده است.
وی در ادامه با اشاره به تعداد شاغلان و بازنشستکان این نکته را بیان کرد که در سال آینده به طور میانگین ۱۵ درصد به حقوق شاغلان و بازنشستگان افزوده می شود و علاوه بر آن برای همسان سازی حقوق بازنشستگان ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار قرار دادیم و سال آینده هم حداقل ۶ هزار میلیارد تومان دیگر به این رقم می افزاییم.
نوبخت در ادامه درباره رتبه بنذی معلمان نیز گفت: برای رتبه بندی حقوق فرهنگیان ۲ هزار میلیارد تومان امسال و سال آینده علاوه بر این میزان ۳ هزارمیلیارد تومان در نظر گرفته ایم. در سه سال گذشته، مستمری ها و یارانه های افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی را ۳ تا ۶ برابر افزایش دادیم و در سال آینده هم مانند کارکنان دولت، حقوق آن ها افزایش خواهد یافت و ۱۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان برای خدمات مختلفی با عنوان اجرای سیاست کاهش فقر بین آن ها توزیع می کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان علاوه بر پولی که به بهداشت و درمان کشور اختصاص دادیم برای اجرای طرح تحول سلامت در بودجه سال آینده دیده شده است، تاکید کرد: تلاش ...

سرخط اخبار