رئیس کمیسیون اصل نود در رابطه با وزارت بازرگانی و تاکید چندباره دولت درباره ایجاد وزارت بازرگانی گفت: وزارت بازرگانی کاملا ضرر است و تولید را نابود می کند. قطعا با وزارت بازرگانی مخالف هستیم.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادکلان و بودجه گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود در برنامه پایش در رابطه با وظایف کمیسیون اصل نود گفت: «قانون اساسی یک تکلیف بالادستی برای مجلس تعیین کرده است تا بتواند در طرز کار هر سه قوه ورود کند و بر اساس شکایات شکل گرفته بررسی و اقدامات لازم را انجام دهد. دو دسته شکایات نیز وجود دارد؛ دسته اول مشکلات ناشی از فساد مجری در دستگاه های اجرایی است. دسته دوم مشکلات ناشی از ضعف در قانون است که هر دو در کمیسیون اصل نود بررسی و چاره اندیشی می شود.»
رئیس کمیسیون اصل نود در رابطه با فیلتر کردن پیام رسان ها گفت: «این یک شایعه است و ما نه تنها مخالف پیام رسان ها نیستیم، در استفاده از پیام رسان ها چه داخلی چه خارجی، با چند شرط از آن ها استفاده کنیم. اول اینکه قیمت تمام شده این خدمات برای مردم باید کاهش پیدا کند. این خدمات در حال حاضر بسیار گران است و باید به حداقل یک دهم میزان فعلی کاهش دهیم.»
وی افزود: «بحث دوم کیفیت است که در حال حاضر بسیار پایین است و اصلا مناسب نیست. بحث سوم تنوع خدمات نیز بسیار پایین است و بحث دولت الکترونیک یک خدمت اسمی است و در حال حاضر تنوع این خدمات بسیار کم است . بحث امنیت نیز بسیار حائز مهم است.»
نصرالله پژمانفر در رابطه با حضور پیام رسان های خارجی در کنار پیام رسان های داخلی اظهار داشت: «تک پیام رسان شدن هم چیز خوبی نیست و برای ایجاد رقابت بین پیام رسان ها حتما باید چندین پیام رسان در اختیار مردم قرار گیرد البته باز هم شرایط ذکر شده را باید کسب کنند. حتما پیام رسان خارجی باید در کنار پیام رسان داخلی رقابت بکند اما باید چهارچوب قوانین کشور را حفظ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار