شرکت پتروشیمی فن آوران, از شرکت های تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) و زیر مجموعه شستا، توانست در دو ماه نخست سال جهش تولید, میزان اسید استیک و منوکسید کربن تولیدی خود را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل , ۴۰ درصد افزایش دهد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی فن آوران, این شرکت توانسته است همراستا با سیاست جهش تولید در دو ماه نخست سال 1399 میزان تولیدات اسید استیک و منوکسید کربن خود را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل , 40 درصد افزایش دهد.
علی خوان زاده مدیر مجتمع پتروشیمی فن آوران با اعلام این خبر افزود: در فروردین و اردیبهشت سال جاری میزان تولید محصول اسید استیک به ترتیب 11851 و 10480 تن محقق شد که این ارقام نسبت به دو ماه نخست سال 1398 در مجموع با 39 درصد افزایش همراه است. 
خوان زاده با اشاره به اینکه پتروشیمی فن آوران تنها تولید کننده اسید استیک در کشور است, این افزایش تولید را در جهت تامین تقاضای بازار هدف داخلی بسیار موثر ذکر کرد و گفت: تلاش و استراتژی های تعریف شده برای جمیع بخش ها و همکاران در پتروشیمی فن آوران بر محوریت تولید حداکثر جهت رفع نیاز بازار در شرایط فعلی بین المللی وکاهش وابستگی به واردات احتمالی این محصول و بر مبنای نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید استوار است.
وی همچنین از افزایش 40 درصدی میزان تولید منوکسید کربن در این شرکت خبر داد.
خوان زاده گفت: افزایش تولید اسید استیک متاثر از افزایش تولید واحد بالادستی آن بوده که واحد تولید منوکسید کربن مجتمع پتروشیمی فن آوران است. 
او افزود: در فروردین و اردیبهشت سال 1398 میزان تولید منوکسید کربن در مجموع 11569تن محقق شده است که با برنامه ریزی های موثر و علیرغم وجود تحریم های بین المللی در حوزه خدمات فنی و مهندسی توسط شرکت های صاحب لیسانس, افزایش تولید منوکسید کربن با تکیه بر توان و دانش فنی و مهندسی کارکنان این شرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری