با همه کوچکی اش مردم را خسته و کلافه کرده و اقتصاد را بر هم زده و بسیاری را خانه نشین کرده است و جان برخی را نیز گرفته است. باید راهی باشد، باید چیزی باشد که حال مردمان این سرزمین را خوب کند.

تضرع در برابر ذات مقدس الهی با توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شاید همان درمان درد روح و روان مردم گرفتار امروز باشد. توسلی که با این شرایط راه دورش بیشتر از نزدیک توصیه می شود. زیارت از راه دور، سال هاست که در قالب راه اندازی جشن های مردمی زیر سایه خورشید با اعزام کاروان خدام رضوی به نقاط مختلف به راه افتاده است. زیارتی که قلب های شکسته و دل های پریشان را فقط با یک نغمه رضا رضا هوایی می کند و آن ها را با پای دل در حریم علی بن موسی الرضا(ع) به پرواز در می آورد.
کاروان های زیر سایه خورشید امسال با همه تهدیدات کرونایی و با اتخاذ تدابیر بهداشتی، برای سیزدهمین سال متوالی به دو هزار نقطه از کشور عزیمت کردند. با پرچم سبز رنگ گنبدش که نماد یکدلی است، با نمک های متبرکی که بر سر سفره هر هموطنی او را نمک گیر آقا کرده است با نبات متبرکی که کام این روزهای هموطنان مان را شیرین کند.
خدام رضوی امسال با انجام تست کرونا محیای سفر شدند. آن ها پس از دریافت پروتکل های ابلاغی ستاد برگزاری سیزدهمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید برای اذن از آقا در آیین بدرقه کاروان های زیر سایه خورشید با عنوان «اذن اعزام» در حرم مطهر رضوی، گرد هم آمدند و با برگزاری آئینی متفاوت نسبت به سال های پیش از مولای خود رخصت خواستند.
88 هزار جشن خانگی؛ جشن هایی کوچک اما جذاب
امسال در قالب این جشن ها و در جای جای کشورمان، خادمان رضوی یا از طریق شبکه های مجازی یا از طریق آنتن شبکه های محلی و استانی میهمان شیفتگان حضرت رضا(ع) بودند و برخی نیز از طریق بالکن منازل در نقاطی که این امکان فراهم بود دل ها را روانه صحن و سرای ملکوتی حضرت رضا(ع) کردند و با همراهی و همدلی ...

سرخط اخبار