محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان مطرح کرد؛

اتمام 200 هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده تا پایان امسال

اعتماد آنلاین شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹

اعتمادآنلاین| محمود محمودزاده در مورد آخرین وضعیت واحدهای باقیمانده مسکن مهر را در سراسر کشور اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی با همکاری استان ها، واحدهای مسکونی مهر باقیمانده تا پایان سال به اتمام می رسد.
معاون امور مسکن و ساختمان ادامه داد: از زمان آغاز به کار آقای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، 484 هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده در سراسر کشور وجود داشت که از سال 97 تاکنون 163 هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
محمودزاده افزود: در مجموع حدود 200 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور باقیمانده که باید تکمیل و آماده سازی و تحویل متقاضیان شوند. از این تعداد، حدود 80 هزار واحد مسکن مهر پروژه هایی هستند که کارهای فیزیکی دارند که این تعداد هم در شهرهای جدید و هم در سایر شهرها هستند همچنین حدود 122 هزار واحد مسکونی نیز هستند که عملیات فیزیکی آنها به اتمام رسیده است و تنها از نظر خدمات زیربنایی مشکلاتی دارند که باید آماده سازی شده و تحویل متقاضیان شود.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: از عدد کل واحدهای مسکونی مهر باید واحدهای مسکونی خودمالک که طبیعتا وزارت راه و شهرسازی در مورد آنها مسئولیتی ندارد، حذف شوند و همچنین برخی پرونده های حقوقی که دستگاه قضا در مورد آنها تصمیم گیری می کند از کل پروژه ها خارج می شوند.
محمودزاده یادآور شد: بر اساس مصوبه دولت در سال 94 و همچنین شورای مسکن در سال 96 برخی از واحدهای مسکونی مهر که فاقد متقاضی بودند و همچنین واحدهای مسکونی مهر با کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی از مدار ساخت و ساز مسکن مهر خارج شده اند.
وی مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را در خصوص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار