فارس نوشت: نیروهای الحشد الشعبی عراق حمله بقایای داعش به منطقه راهبردی نفت خانه در شرق استان دیالی و نزدیک مرز با ایران را ناکام گذاشتند.

آنچه دیگران می خوانند: پرداخت یارانه ها قطع می شود؟ جزییات پرداخت یک یارانه و دو وام تا پایان هفته برکه در آغوش سام درخشانی + عکس گوینده خبر تلویزیون با کشف حجاب جنجال ساز شد +فیلم فوری؛جزئیات فروش اقساطی مدیران خودرو + جدول خبر خوش دولت برای بازنشستگان تأمین اجتماعی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
نیروهای الحشد الشعبی عراق امروز دوشنبه تلاش شماری از عناصر داعش برای نفوذ به منطقه «نفت خانه» در شمال استان دیالی را ناکام گذاشتند.
به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، الحشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرد:«واحدی از تیپ یکم الحشد الشعبی تحرکات عناصر داعش را که درصدد نفوذ به منطقه نفت خانه بودند، ناکام گذاشتند».
در این بیانیه آمده است: «عناصر داعش قصد داشتند مسیرهای اصلی را که کارکنان تاسیسات نفتی این منطقه در آنجا تردد دارند هدف بگیرند به خصوص که نیروهای امنیتی هم این منطقه را کاملا پاکسازی کردند».
میدان نفت خانه یک میدان نفتی عراق است که همجوار میدان «نفت شهر» ایران قرار دارد و از مخزنی مشترک برخوردارند.
واحدهای الحشد الشعبی طی مدت گذشته بسیاری از حملات بقایای داعش به این منطقه حیاتی که مسیرهای راهبردی آن را هدف گرفته بود، خنثی کردند.
برخی مناطق دیالی اخیرا شاهد شکاف امنیتی به دلیل فعالیت هسته های داعش به خصوص در مناطق حمرین و ریف خانقین بوده که تلفات مالی و جانی به همراه داشت.
استان دیالی در شرق عراق و هم مرز با ایران است. این استان از زمان بروز اعتراضات خیابانی در عراق شاهد حملات بقایای داعش بوده که منجر به تلفاتی در صفوف نیروهای امنیتی عراق هم شده است؛ اما در هفته های اخیر این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری