برخی منابع از حمله یک گروه لباس شخصی به میدان الخلانی و به آتش کشیدن چادرهای تحصن کنندگان و نیز آتش گرفتن سه چادر تظاهرکنندگان در نزدیکی میدان التحریر بغداد خبر دادند. همچنین مقتدی صدر خواستار حمایت از موکب های خدمات رسان برای حفظ ادامه مسیر مسالمت آمیز "انقلاب" شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، برخی از فعالان عراقی اعلام کردند، یک گروه که لباس شخصی بر تن داشتند، به میدان الخلانی در بغداد حمله کرده و چادرهای تحصن کنندگان را به آتش کشیدند.
به گفته این فعالان، خبرهایی نیز از تیراندازی یک گروه ناشناس به سمت تحصن کنندگان میدان الخلانی منتشر شده اند.
شاهدان عینی گفتند، دست کم حدود شش تظاهرکننده در حمله افراد مسلح ناشناس به محل تحصن ها در میادین التحریر و الخلانی بغداد زخمی شدند.
یک منبع امنیتی نیز امروز (یکشنبه) در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق اعلام کرد: در پی پرتاب گاز اشک آور از سوی نیروهای امنیتی در نزدیکی میدان التحریر بیش از سه چادر تحصن کنندگان آتش گرفتند.
منبع یاد شده افزود: این اتفاق هیچ گونه تلفات جانی نداشت.
همچنین تظاهرکنندگان عراقی امروز اعلام کردند، افراد ناشناس یک فعال مدنی را در جریان تظاهرات اعتراضی ربودند.
شاهدان گفتند، افراد ناشناس علی لقمان کیشوان، فعال مدنی در استان نجف را بعد از خروج از میدان صدرین که شامل محل تحصن و خیزش مردمی است، ربودند.
این در حالی است که مقتدی صدر رهبر جریان صدر در توییتر نوشت: به گوشم می رسد که تعداد موکب های خدماتی در میادین تظاهرات مسالمت آمیز تقلیل یافته است.
وی تاکید کرد، این موکب ها باید کل کسانی را که دعوت به تخریب و آشوب می کنند را تحریم کنند.
صدر ادامه داد: در بین انقلابیون مسالمت جو زخمی هایی هستند که می خواهم برای مداوای آنها تلاش شود حال یا با پول یا کمک های پزشکی یا کمپین های جمع آوری پول و غیره.
مقتدی صدر بار دیگر تاکید کرد: کسانی هستند که مدعی اند به من وابسته هستند و دست به آشوب می زنند و شعارهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار