اهواز - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هزار اثر از دانش آموزان پژوهشگر خوزستان در نمایشگاه دانش آموزی هفته پژوهش امسال این استان به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش ایرنا کوروش مودت روز شنبه در جشنواره دانش آموزی هفته پژوهش و آیین نواختن زنگ پژوهش در مدرسه زهره بنیانیان اهواز بیان کرد: در خوزستان ۴۰ پژوهشسرای دانش آموزی وجود دارد که مرکزی برای نهادینه کردن و آموختن فعالیت های پژوهشی به دانش آموزان هستند.
وی گفت: دانش آموزان وقتی یافته های پژوهشی خود را عرضه کنند به اعتماد می رسند و در تولید علم اثر گذار خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد:استعدادهای دانش آموزان باید توسط معلم های خلاق کشف شود و با استفاده از معلم های نخبه و محقق در پژوهشسراها دانش آموزان کارهای تحقیقاتی انجام می دهند.
مودت، با اشاره به تاثیر اولیا بر تقویت فعالیت های علمی دانش آموزان ادامه داد: در کنار حمایت معلمان در تقویت فعالیت تحقیقاتی دانش آموزان ، خانواده ها نیز با دقت و حساسیت خود در تبدیل دانش آموزان به پژوهشگرانی قدرتمند تاثیر گذار هستند.
وی گفت: دانشگاه های خوزستان با حمایت مسئولان در تربیت دانش آموزان پژوهشگر بسیار تاثیر گذار هستند.
رییس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز بیان کرد: هدف از نواختن زنگ پژوهش در مدارس ترویج فرهنگ فعالیت های پژوهش محور در مدارس استان است.
غلامحسین خواجه ادامه داد: خلاقیت و پژوهشگری در کنار اخلاق، احترام و کمک به هم نوع در مدارس باید آموزش داده شود و غفلت از هر کدام خسارت زیادی را به همراه دارد.
وی گفت: اگر بتوانیم در مدارس دانش آموزان خلاق و پرسشگر را تربیت کنیم بزرگترین خدمت را به کشور انجام داده ایم.
رییس دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: با تدوین یک برنامه راهبردی می توان گام های موثری را در حوزه پژوهش برداشت؛ درهای دانشگاه همه روزه به روی دانش آموزان برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار