در گزارش زیر می خواهیم چند حقیقت جالب را با شما در میان بگذاریم که حتی کسانی که فکر می کنند همه چیز را می دانند را هم می تواند تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، وبسایت ویکی پدیا، بزرگ ترین دایره المعارف آنلاین، بیشتر از ۶،۰۳۵،۵۵۴ مقاله فقط به زبان انگلیسی دارد و این رقم هر روز در حال افزایش است. این مقالات حاوی حقایق زیادی درباره ی هر موضوعی هستند. طبق یک افسانه، اگر روی اولین لینکی که در مدخل مقالات ویکی پدیای انگلیسی وجود دارد کلیک کنید (لینک ها باید غیر ایتالیک و خارج از پرانتز باشند) و این کار را همینطور ادامه دهید، در نهایت به صفحه ی Philosophy (فلسفه) خواهید رسید. حتی یک صفحه هم در این مورد در ویکیپدیا به نام Getting to Philosophy وجود دارد. طبق توضیحات این صفحه، این مسأله در مورد ۹۷ درصد مدخل های ویکی پدیای انگلیسی صدق می کند. این نکته در سال ۲۰۰۸ کشف شده بود. البته هیچ چیزی جای ویکی پدیا را نمی گیرد، اما ما هم می خواهیم چند حقیقت جالب را با شما در میان بگذاریم که حتی کسانی که فکر می کنند همه چیز را می دانند را هم می تواند تحت تأثیر قرار دهد. این حقایق ثابت می کنند ما واقعاً چیز زیادی درباره ی دنیا نمی دانیم.
حقایقی جالب درباره دنیا
۱- رشد یال در شیر ها ارتباط مستقیمی با سطح هورمون تستوسترون آن ها دارد، به همین دلیل است که شیر های ماده و شیر های نر عقیم شده یال ندارند. با این حال استثنائاتی هم وجود دارد: چندین سال قبل، در یکی از پارک های ملی کشور آفریقایی بوتسوانا، ۵ شیر ماده دیده شدند که به وضوح یال داشتند. با این حال جثه ی آن ها به بزرگی شیر های نر نبود.
۲- طولانی ترین کلمه در زبان انگلیسی از ۱۸۹،۸۱۹ حرف تشکیل شده. این کلمه نام شیمیایی ماده ی تیتین، بزرگ ترین پروتئین شناخته شده است. ادای کامل این کلمه نزدیک به ۳ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری