سخنگوی هیات رئیسه مجلس، تایید مصوبه مجلس درباره حذف سود مرکب بانکی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام را، راهکار مناسبی برای رونق اقتصادی کشور دانست.

اسدالله عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص ضرورت حذف سود مرکب بانک ها، گفت: بدهی ها و معوقات کلان بانکی چرخه منابع بانک ها را متوقف می کند لذا بهترین کار حذف سود مرکب است به همین منظور مجلس طرح دوفوریتی را در این خصوص باعنوان "طرح جزییات طرح الزام بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان" را به تصویب رساند که اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است.
کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکب
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریافت سود مرکب با اصول شرعی در تضاد است، افزود: حذف سود مرکب به تولیدکنندگان و کشاورزان کمک می کند تا بتوانند چرخه تولید را گسترش داده و در ادامه افراد بیشتری مشغول به کار شوند.
به زعم عباسی رئیس بانک مرکزی با تصویب طرح دوفوریتی جزییات طرح الزام بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان،بنگاه های اقتصادی تعیین تکلیف شده و این مصوبه شامل بسیاری از مردم می شود.
مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی شناسند
وی تاکید کرد: مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی شناسند، این سود نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می کند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص کم و کیف اجرای "طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام های کمتر از 100 میلیون تومان"، توضیح داد:برخی از بانک ها از اجرای این قانون سرپیچی می کنند اما وزارت اقتصاد و شورای عالی بانکداری باید این مهم را رصد بیشتری کرده تا قانون به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار