لندن- ایرنا- «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه در لندن دیدار و در باره حمله ترکیه به شمال سوریه گفت وگو کردند.

به گزارش روز سه شنبه دفتر نخست وزیری انگلیس، دو طرف درباره اوضاع شمال سوریه عمیقاً ابراز نگرانی و توافق کردند که تمام اعضای ناتو از جمله ترکیه بایستی تلاش خود را بر روی شکست داعش متمرکز کنند.
آنها همچنین تصریح کردند که عملیات ترکیه در شمال سوریه بایستی متوقف شود.
همزمان، اعضای گروه های مخالف جنگ عصر امروز مقابل سفارت ترکیه در لندن تجمع کرده و خواستار پایان اقدام نظامی دولت آنکارا شدند.
نیروهای ارتش ترکیه روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی به نام «چشمه صلح» به بخش های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کردند.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، این اقدام نظامی را عملیات علیه گروه های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) عنوان کرد.
بر اساس تازه ترین گزارش سازمان ملل متحد، تاکنون ۱۳۰ هزار نفر بر اثر حمله ترکیه به شمال سوریه آواره شده اند.
همچنین سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد که تخمین زده می شود حدود ۴۰۰ هزار غیر نظامی در مناطق محل درگیری حضور داشته باشند که نیاز به محافظت و کمک دارند.
تاکنون شماری از کشورهای اروپایی از جمله فنلاند، نروژ، آلمان، فرانسه و جمهوری چک، فروش سلاح به ترکیه را به حال تعلیق درآورده اند. وزیر امور خارجه انگلیس نیز امروز از تصمیم مشابه دولت لندن در این ارتباط خبر داد.
«دومینیک راب» با ایراد سخنانی در پارلمان این کشور، گفت: دولت انگلیس کنترل صادرات سلاح را جدی می گیرد و در این مورد (حمله ترکیه به شمال سوریه) صادرات دفاعی به ترکیه را با دقت مورد تجدید نظر قرار می دهد.
وی افزود: مادامی که این بررسی ها صورت می گیرد، مجوزی برای فروش سلاح به ترکیه که ممکن است در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار