خمین - ایرنا - روزهای بهار یکی پس از دیگری سپری می شود و به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از جنب و جوش روزمره، مسافران نوروزی و حضور شهروندان در معابر شهری خمین خبری نیست و سایه سنگین سکوت بر کوچه و برزن شهر حاکم است.

حضور مهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا در این روزها شور نوروز را به خانه نشین تبدیل کرده و مردم آگاهانه در منزل مانده اند و برای حفظ سلامت خود و شهروندان از دید و بازدیدهای سال نو و مسافرت صرف نظر کرده و فعالیت های جمعی و کسب و کار خود را محدود کرده اند.
تصویری که نوروز امسال از خمین در قاب شهری هویداست تنها کرکره های پایین مغازه ها، پیاده روهای خالی از رهگذر، پارک های بدون شهروند و تاب و سرسره های عاری از هیاهوی کودکان را نشان می دهد اما گرمای همدلی در امور پیشگیرانه از کرونا و اقدامات داوطلبانه در قطع زنجیره انتقال کووید ۱۹ در زیر پوست این سکوت سنگین جریان دارد.
بی توجهی شماری از شهروندان در پرهیز از سفر موجب شد که مسئولان تدابیر پیشگیرانه از کرونا را برای ملایم شدن شیب شیوع و کوتاهی عبور از این بحران تشدید کنند و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از شامگاه پنجشنبه ( هفتم فروردین) در سراسر کشور کلید بخورد که این مهم از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می شود.
مدت تعیین شده برای اجرای این طرح هشتم تا پانزدهم فرودین ماه جاری است و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، این زمان تمدید خواهد شد و امید می رود که در این بازه زمانی با همراهی هدفمند مردم بتوان روند قابل قبول در کنترل کووید ۱۹ را رقم زد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی است و مراتب و اقدامات پیش بینی شده در قالب این تصمیم شامل شهروندانی می شود که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند و ممکن است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار