تهران- ایرنا- حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور و رییس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: اجرای طرح «فاصله گذاری اجتماعی» جدی است چرا که با سلامت مردم کشور سر و کار دارد.

معاون وزیر کشور و رییس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا جمعه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به تشریح روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی پرداخت.
وی با بیان این که این طرح شامل تشدید محدودیت های بیشتری در تردد و سفرها خواهد بود، گفت: کسانی که قصد مسافرت دارند از همین لحظه که اعلام می شود سفر خود را لغو کنند و اقدام به سفر نکنند. در این طرح این طور دیده شده است که افرادی که بنا است وارد شهرها بشوند صرفا افرادی که ساکن شهرها هستند اجازه ورود دارند اما به افرادی که غیرساکن باشند، اجازه ورود به دیگر شهرها داده نمی شود و حداکثر امکان عبور از کنارگذر شهرها را خواهند داشت.
رییس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: در طول این مدت شاهد بودیم که بیش از ۷۰ درصد مردم به توصیه ها عمل کرده اند. یک عده در مسائل شخصی خود رعایت کردند، یک عده نیز به دیگران برای رعایت مسائل کمک کرده اند اما عده ای رعایت نکردند. ما عادت کرده ایم در هر شرایطی براساس عادت های خودمان عمل کنیم اگر عادت به سفر داشتیم می خواهیم همان را ادامه دهیم.
ذوالفقاری در ادامه با تاکید بر این که مردم سفر غیرضرور و اساسا سفر نداشته باشند، گفت: کسانی که الان در مسافرت هستند - البته نمی خواهیم تعجیل و زمان بگذاریم- اما سریعتر به خانه برگردند یعنی هر کس در مسافرت است به محل سکونت خود برگردد و کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند چرا که اگر به مسافرت بروند به طور قطع به داخل شهرها اجازه ورود ندارند، همه استانداران و مسوولین در استان ها در این مورد توجیه شده اند.
وی افزود: بنابراین آنهایی که الان در مسافر هستند می توانند به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار