رشت - ایرنا-استاندار گیلان با بیان این که پیش بینی می شود سال آینده ۶۰ هزار زائر کربلا از استان علاوه بر زائران حوزه قفقاز داشته باشیم بر لزوم ارتقای زیرساختهای خدماترسانی تاکید کرد.

ارسلان زارع غروب چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین استان در رشت اظهار داشت: ۵۲ هزار و ۶۰۰ زائر استان اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند که ۳۰ هزار نفر بیشتر از سال گذشته بود.
وی افزود: پیش بینی می شود برای سال آینده ۶۰ هزار زائر از استان داشته باشیم؛ ضمن آنکه ۱۷ هزار زائر از حوزه قفقاز از گیلان تردد کردند و به عتبات عالیات اعزام شد ، از این رو ، برای ارتقای زیرساختها و شاخص ها نیازمند احصاء ، آسیب شناسی و بررسی کمبودها و مشکلات در داخل کشور ، و عراق هستیم.
وی درخصوص خدمات ارائه شده توسط ستاد اربعین گیلان به زائران اربعین، خاطرنشان کرد: در جریان برگزاری اجتماع بزرگ اربعین ۱۸ موکب اسکان و تغذیه در آستارا، مهران، نجف و کربلا برپا کردیم.
استاندار گیلان با بیان اینکه کیفیت خدمات ارائه شده به زائران نسبت به سال های گذشته تغییر محسوسی داشت ، اظهار داشت: استفاده از فناوری اطلاعات یکی از دلایل این تغییرات بوده است.
امسال یک حماسه بزرگ و حرکتی عظیم توسط مسلمانان و شیعیان و ایرانیان انجام شد که سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از طریق مرزهای کشور برای این مراسم شرکت کردند.
زارع ادامه داد: در ارزیابی ها به لحاظ تامین امنیت و انضباط خدمات رسانی؛ کیفیت ارائه خدمات نسبت به سال های گذشته ارتقاء یافته بود.
وی با قدردانی از وزیر کشور ، دست اندرکاران و مسئولان مربوطه تصریح کرد: این کارنامه درخشان در وهله اول ، به دلیل عنایت خداوند بود اما بایستی توجه داشت که با وجود همه تلاش ها و برنامه ریزی ها بدلیل کمبودها در کشور عراق ، نقصانی هایی نیز وجود داشت.
وی اظهار کرد: گروه های سنی مختلف اعم از زن و مرد با ثبت مشخصات هویتی در سامانه سماح به صورت کاملا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار