علی تاجرنیا گفت: من باور دارم که نیروهای کارگزاران می خواهند در قدرت بماند و برای همین باید در انتخابات اخیر به صورت فعال مشارکت می کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز: یکی از مسائل مهم انتخابات مجلس یازدهم عدم اتحاد نیروهای مختلف اصلاح طلب با یکدیگر بود؛ به نحوی که نیروهای حزب کارگزاران سازندگی از مدت ها پیش از انتخابات بر مشارکت بی قید و شرط در انتخابات تأکید می کردند اما تعدادی از احزاب دیگر اصلاح طلب به دلیل ردصلاحیت اصلاح طلبان اصرار بر عدم ارائه لیست داشتند.
علی تاجرنیا، فعال سیاسی در تحلیل آنچه در انتخابات مجلس یازدهم بر جریان اصلاحات گذشت در گفت وگو با «نامه نیوز» گفت: «وقتی از اصلاح طلبی سخن می گوییم یعنی آقای خاتمی و اصلاح طلبان پیشرو که امروز با محوریت حزب اتحاد ملت فعالیت می کنند. موضع چنین نیروهایی در انتخابات اخیر معلوم بود و هیچ لیستی از سوی ایشان ارائه نشد زیرا در مقام عمل اصلاح طلبان در انتخابات اخیر در رقابت قرار نگرفتند؛ بنابراین نتیجه انتخابات مجلس را به هیچ وجه نباید شکست اصلاح طلبان تلقی کرد و حتی شورای عالی سیاست گذاری هم اعلام کرد که هیچ لیستی نمی دهد.».
او ادامه داد: «حزب اتحاد ملت بنا داشت لیست بدهد و حتی بعد از ردصلاحیت شخصیت هایی مانند آقای شکوری راد یا خانم منصوری حزب اعلام کرد که اگر روند بررسی صلاحیت ها در نهایت اجازه حضور اصلاح طلبان را بدهد، لیست می دهیم اما واقعیت چنین امکانی وجود نداشت اما در مقابل حزبی مانند کارگزاران بدون توجه به روند بررسی صلاحیت ها لیست داد. کارگزاران سازندگی با وجود آنکه از چهره های مؤثری برخوردار است اما دو شاخصه اصلی یک حزب سیاسی را ندارد یعنی نه اهل گفتمان سازی است و تشکل گراست و نتیجه انتخابات و رأی نیاوردن لیست آنها نشان می دهد که تحلیل درستی از مشارکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار